HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Mesajı

Devletimizin ve Milletimizin bağımsızlığını ve Türk Milleti’nin onurlu mücadelesini destanlaştıran; ömrünü vatana, millete ve hizmete adamış istiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı İstiklal Marşı’mızın, ‘’Milli Marş’’ olarak kabul edilişinin 97. yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutlamaktayız. Yüce Türk Milletini manevi bir güç ile tek yürek tek yumruk haline getiren, milli birlik ve beraberliğimizin simgesi olan İstiklal Marşı, ne geçmişte ne de gelecekte milletimizin esarete asla boyun eğmeyeceğinin bir göstergesidir.

            Her kıtasında iman tazeleten, her mısrasında ecdada rahmet okutan, her kelimesinde ruhumuzu aydınlatan İstiklal Marşı’mız, milli bilincimizin ve hürriyet aşkımızın en güzel ifadesidir. Milletimizin her ferdinin yüreğinde taşıdığı milli mücadele ruhu kalplerimizi birleştirdiği sürece, millet olarak karşılaştığımız her tür zorluğun üstesinden gelerek istiklal ve istikbal mücadelesini daha büyük başarılarla sürdüreceğiz.

            Bu düşüncelerle; İstiklâl Marşı’mızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabulünün yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’u, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

                                                                                                                             Veysel DURGUN

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.