HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Kurulu toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Başkanlığında Yapıldı

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda koronavirüs tedbirlerine uyularak gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürümüzün yanı sıra Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul ve kurum müdürleri katıldı.
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Kurulu toplantısı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Başkanlığında Yapıldı

Toplantıda; 2020-2021 eğitim öğretim yılına hazırlık çalışmaları ele alındı. Toplantıda; okulların eğitim öğretime hazırlık çalışmaları, Covid 19 salgını koruma ve önleme tedbirleri kapsamında okul ortamında alınacak önleyici tedbirler, tamamlayıcı eğitim programları, uzaktan eğitim planlaması, okulum temiz çalışmaları, pansiyonlu okulların hazırlıkları, destekleme ve yetiştirme kursları, okulların öğretmen ihtiyaçları, LGS ve YKS değerlendirmeleri, küçük onarımlar, taşımalı eğitim ve yemek hizmetleri, kutlamalar, projeler ve yazışmalar gibi konular alındı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Gerek uzaktan gerekse yüz yüze eğitim sürecine Hakkâri ili olarak biz hazırız. Öğrencilerimizin cıvıl cıvıl seslerinin dolduracağı, öğretmenleriyle göz göze iletişim kuracakları, temassız ama "yürekten temaslı" sınıf ortamlarının hazırlığı yapılıyor.

Tüm okullarımızın fiziki ortamlarının hazırlığı, ihtiyaçları tespit edilerek gerekli önlemler alınıyor.21 Eylül'de öğrencilerimiz okullarına kavuşsun istiyoruz. Bunun için her bir bireyin sorumluluğu olduğunu unutmayalım; pandemi sürecindeki tedbirlere uyulması toplum sağlığına olduğu kadar geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine de katkı sağlayacak. Sağlıklı ve başarılı bir dönem olması dileğiyle yeni eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." Toplantı, okul müdürlerinin görüş ve talepleri ile sona erdi.

17-09-202017-09-202017-09-202017-09-202018-09-202018-09-2020

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.