HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Atatürk´ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği gün olan 24 Kasım Öğretmenler Günü İlimizde düzenlenen etkinliklerle kutlandı.             İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasının ardından kutlamalara, Atatürk Kültür Merkezi’nde devam edildi.            Hakkâri Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen programa, Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Vali Yardımcıları Hasan ONGU ve Mehmet Emin TAŞÇI, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Demiray DEMİRCİ, İl Emniyet Müdürü Resul HOLOĞLU, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut KURTARAN, kamu kurumlarının yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.
24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

 

        Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda,  Milli Eğitim Bakanımız Nabi AVCI’nın kutlama mesajı okundu. Daha sonra mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Esra KAYA tarafından bir konuşma yapıldı.

            Günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapan milli eğitim müdürümüz Mahmut KURTARAN, "Bugün bu ulvî mesleği icra edenlere vefa ve minnet duygularının ifade edildiği ve başöğretmenin Millet Mekteplerinin açılışını yaptığı gündür." dedi.

         Öğretmenliğin, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleği olduğunu ifade eden KURTARAN, öğretmenliğin bedelinin maddî karşılıkla ölçülemeyecek kadar saygın, sınırları duvarlarla çevrelenemeyecek kadar kutsal bir çaba olduğunu söyledi. Öğretmenin, bir toplumun geleceği için ümit ve güven kaynağı olduğunu belirten KURTARAN, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.  

         Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin etme töreninin ardından bir zamanlar ilimizde görev yapan öğretmenlerin Hakkâri ile ilgili duygu ve düşüncelerini aktardığı sunum izlendi.

         Daha sonra Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT tarafından Hakkâri’de yıllarca görev yapan emekli öğretmenlere çeşitli hediyeler takdim edilerek, onlara vermiş oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

         Öğretmenler tarafından türkülerin seslendirildiği, şiirlerin okunduğu programda, öğrencilerin rol aldığı, bir öğretmenin müdür yardımcısı olma serüvenini komedi tarzında ele alan tiyatro oyunu sergilendi. Program, öğretmenlerden oluşan halk oyunları ekibinin yöreye ait çeşitli oyunlar sergilemesiyle sona erdi.

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.