HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'81 Çalıkuşu Hakkâri' E-Dergimiz Yayında

'81 Çalıkuşu Hakkâri' E-Dergimiz Yayında

Müdürlüğümüzün "81 Çalıkuşu Hakkâri" adlı, interaktif, video ve ses içerikli e-dergisi yayında.

Millî Eğitim Bakanlığımız, 81 ilde, il düzeyinde yapılan eğitim faaliyetlerinin görünür hâle getirilmesi amacıyla iki ayda bir yayımlanmak üzere, dijital dergi çalışması başlattı. Müdürlüğümüzün Basın ve Yayın Komisyonu, bu kapsamdaki çalışmalarını bitirerek, '81 Çalıkuşu Hakkâri" adlı eğitim, kültür ve haber dergisinin ilk sayısını okuyucularla buluşturdu.

E-derginin temel amacı hakkında bir açıklama yapan İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür: "Basılı olarak daha önceleri çıkardığımız, "Eğitimde Yeni Ufuklara" adlı dergimizle bu konudaki tecrübemizi, Bakanlığımızın başlattığı çalışmayla, Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın himayelerinde dijital platforma taşıdık. İki ayda bir yayımlayacağımız "81 Çalıkuşu Hakkâri" adlı e-dergimizi; eğitim, edebiyat, tarih, bilim, sanat, aktüel ve çocuk gibi alanlardaki özgün içeriklerle ve her yaştan insanımıza hitap edeceğine inandığımız; röportaj, makale, fikir yazıları ve çocuk köşeleri ile zenginleştirdik.

Online dergimizde, yazıların yanı sıra, bazı konuları, video ve ses ile zenginleştirdik. Öncelikle, ilimizdeki eğitim-öğretim faaliyetlerini ana tema olarak ele aldık; daha sonra, her zerresinde, gönül mayası barındıran ve bereketin simgesi Hakkari'nin sanatsal ve kültürel kimliğini özgün şekliyle tanıtmayı yan tema olarak işledik. Şehirlerin eğitim, kültür ve sanat yüzü olan birçok çalışmaları vardır. Dergiler; sanatın, edebiyatın ve yaşanan kültürel hareketliliğin en net yüzüdür. Bunların yanına eğitim gibi bir temel değer de eklenince ortaya çıkan çalışma, eser olma yolunda önemli bir adımdır, diyebiliriz. Bizler de Hakkâri Eğitim Camiası olarak, bu hedefle selamladık, eğitim, kültür ve edebiyat camiasını. Umut ediyoruz ki okurlarımızın beğenisini ve takdirini kazanırız. Bu vesileyle yazılarıyla katkıda bulunan yönetici-öğretmenlerimize ve e-dergimizi vücûda getiren teknik-tasarım ekibimize ve il-ilçelerimizin değerli Basın ve Yayın Komisyonlarına teşekkür ederim," diye konuştu. Dergimizi; bilgisayar, cep telefonu ve tabletlerden,

https://hakkari.meb.gov.tr/www/e-dergi/icerik/1503 linkine tıklayarak okuyabilirsiniz.

(Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

02-01-202202-01-202202-01-202202-01-202202-01-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.