HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitim Seminerinin Konuğu Başbakan Baş Danışmanı Muhsin Kızılkaya İdi

Müdürlüğümüzce yürütülen Aday Öğretmenlerin Eğitim Programının bugünkü konuğu Başbakan Baş Danışmanı Muhsin KIZILKAYA idi.
Aday Öğretmenlerin Hizmetiçi Eğitim Seminerinin Konuğu Başbakan Baş Danışmanı Muhsin Kızılkaya İdi

            Hakkari Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Konferans Salonunda gerçekleşen Programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN, Şube Müdürümüz Sayın Mustafa KIZILKAYA, İş Kur Müdürü Sayın Ahmet KIZILKAYA, Sivil Savunma Uzmanı Sayın Oktay KIZILKAYA, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Sayın Tahir TEKİN, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Sayın Necip KIZILKAYA ve Aday Öğretmenler katıldı. Baş Danışman Muhsin KIZILKAYA aday öğretmenlere geçmişten günümüze yaşadığı anılarını anlattı. Özelde Hakkari, genelde Türkiye’de meydana gelen gelişmeler ve bunun eğitime yansımalarını dile getiren KIZILKAYA, kendi öğrenciliği döneminde Kürtçe konuştukları için cezalandırıldıkları bir dönemden, öğretmenlere Kürtçenin öğretilmesi seviyesine gelinmesinin çok büyük bir gelişme olduğunu söyledi. Kendisinde iz bırakan öğretmenler ile ilgili anılarına da değinen KIZILKAYA, Türkiye´de Kürt sorununun olmadığını, Kürtçe konuşma sorunu olduğunu, Türkiye´de yaşayan tüm halkların bir olduğunu, aralarında herhangi bir farklılığın, ayrılığın olmadığını söyledi. Ayrıca farklılıklara saygı, çokluk içinde birlik, demokrasi kültürü, demokratik öğretmen. barış ve hoşgörü mimarlarımız, çoğulculuk ve insan hakları, Anadolu İnsanı ve ortak tarihimiz, tarihi, sosyal, kültürel ve ortak tarih inşasında Anadolu İnsanının rolü vb. diğer konulara değinen KIZILKAYA, öğretmenlerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra programdan ayrıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına Başbakan Baş Danışmanı Sayın Muhsin KIZILKAYA´ya şükranlarımızı arz ediyoruz.

27-04-201827-04-201827-04-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.