HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'Aile Okulu Projesi' ile 6 Bin Velimize Eğitim Verildi

'Aile Okulu Projesi' ile 6 Bin Velimize Eğitim Verildi

Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan, Bakanlığımız Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Aile Okulu Projesi" doğrultusunda,654 öğretmenimiz tarafından, veli- öğrenci ilişkisini güçlendirmek amacıyla il genelinde, 6 bin veliye, 8 kategoride eğitim verildi ve halen de verilmeye devam ediliyor.

Veliler; aile içi iletişim, çatışma ve stres yönetimi, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, bağımlılıkla mücadele, sosyal-duygusal beceri gelişimi, akran ilişkileri, ahlaki gelişim, sağlıklı beslenme ve fiziksel aktivitelerden oluşan 8 ana başlıkta bilgilendiriliyor.

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, Şube Müdürleri; Oktay Kızılkaya, Erol Hanlıgil, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Nazif Tatlı, Karşıyaka Okul Müdürü Murat Yoldaş, okulun yöneticileri, öğretmen, veli ve öğrencilerle birlikte, Karşıyaka İlk ve Ortaokulu'muzdaki etkinliğe katılarak Anadolu Ajansı'na röportaj verdi.

 

"Aile Ortamındaki İletişimi Artırmak İstiyoruz"

Sayın İl Müdürümüz, AA muhabirine yaptığı açıklamada: "Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in buyurdukları gibi: "Aileyi ne kadar merkeze alır ve güçlendirirsek öğrencilerimizin de okullardaki çok yönlü başarısını o kadar desteklemiş oluruz. "Bu minvalde, Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan, Bakanlığımızın öncülüğünde, Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın ilimizde başlatmış olduğu eğitim seferberliğiyle 'Aileler Okulda Projesi' kapsamında, öğrenci ve velilerimiz arasındaki iletişimi güçlendirmek, çocuklarımızın sosyal, kültürel, ruhsal ve bedensel gelişimlerine velilerimizin katkılarını daha fazla artırmak istiyoruz. Bu anlamda, farkındalık oluşturarak, öğrencilerimizin aile ortamındaki iletişimlerini ve gelişim süreçlerinde karşılaştıkları sorunları daha da aza indirerek eğitim ortamlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Tüm süreçlerde ailelerimizin daha fazla yanında olacağız," dedi.

 

"654 Öğretmen Eğitim Veriyor"

Hakkâri genelinde 6 bin velinin eğitimlerden faydalandığını belirten Sayın İl Müdürümüz: "Ülkemiz genelinde uygulanan bu projede, ilimiz bağlamında, 654 öğretmen arkadaşımız projeye dahil olarak velilerimize eğitim vermektedirler. Bu eğitimler de yoğun bir şekilde devam ediyor. Hedefimiz bu proje doğrultusunda, ilimizdeki tüm velilerimizin bu eğitimden faydalanmalarını sağlamak. Bu programın hazırlanması ve gerçekleştirilmesinde emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum," şeklinde konuştu.

 

"Bize De Çocuklarımıza Da Faydası Oluyor"

Velilerimizden Kadri Bayram, Burçin Çiftçi ve Cemile Ulus ise okulda çocuklarıyla birçok etkinliğe katıldıklarını söyleyerek: "Bu eğitimlerle, duygusal ve sosyal gelişimden iletişime, zorbalık konusundan bağımlılık konusunda kadar birçok konuyu işliyoruz. Öğretmenlerimiz, çocuklarımızın yanı sıra bizlere de öğretici faaliyetler gösteriyor. Öğretmenlerimizin bize verdiği projeyi çocuklarımızla birlikte gerçekleştiriyoruz. Bize de çocuklarımıza da çok faydası oluyor. Bu projeyi başlatan Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi başta olmak üzere, bize bu imkanı sağlayan Sayın Milli Eğitim Bakanımıza, Sayın Valimize ve her zaman çocuklarımıza en iyisini vermek için gayret gösteren, biz velilere de her türlü desteği vererek her zaman yanımızda olan Sayın İl Millî Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum," ifadelerine yer verdi.

(Haber: İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

18-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.