HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anadolu İmam Hatip Lise ve İmam Hatip Ortaokul Müdürleri İstişare Toplantısı Yapıldı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında din öğretimi şubesinden sorumlu il-ilçe şube müdürleri,  anadolu imam hatip lisesi müdürleri, anadolu imam hatip lisesi programı uygulayan çok programlı lise müdürleri, imam hatip ortaokul müdürleri ve YBO bünyesinde açılan imam hatip ortaokul müdürlerinin katılımıyla Hakkâri Öğretmenevi toplantı salonunda istişare toplantısı düzenlendi.
Anadolu İmam Hatip Lise ve İmam Hatip Ortaokul Müdürleri İstişare Toplantısı Yapıldı

Toplantıda;

1-Öğrenci devam-devamsızlık durumları ve sürekli devamsız öğrencilerin tespiti ve önleyici çalışmaların uygulanması,

2-Taşımalı öğrenci durumları,

3-Öğrenci velilerinin duyarlılıklarını artırmaya yönelik paydaşlarımızla birlikte yapılacak çalışmalar,

4- İmam hatip ortaokulu ve liselerinde yapılan örnek sosyal kültürel faaliyetler ile örnek tema ve projelerin paylaşımı,

5- İmam hatip ortaokulu ve liseleri ile çok programlı lise bünyesindeki imam hatip lisesi öğrencilerinin katılacağı mesleki staj uygulamaları ve Bakanlığımızın düzenlediği okullar arası yarışmalar için (Arapça etkinlik yarışmaları, münazara yarışmaları, Kuran-ı Kerim ve ezanı güzel okuma yarışmaları ) koordinatör okul belirleme.

 6- Destekleme ve yetiştirme kurslarının değerlendirmesi,

 7- Öğrencilerin okuduğu kitapların sınıf ve rehber öğretmenleri tarafından e-okul kayıtlarına işlenmesi,

 8- Okulların sorunları üzerine bilgilendirme,

 Başlıkları altında istişare ve paylaşımlarda bulunuldu, iyi dilek ve temenniler ile toplantı sona erdi. Toplantıdan sonra Hakkâri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Muharrem Ayı dolayısıyla hazırlamış olduğu Aşure programına iştirak edildi. Ardından okul pansiyonunda öğle yemeği yenildi.

 asureasureasure

 

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.