HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ara Tatil Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı'nın I.Dönem Değerlendirme Toplantısı, Sayın İl Müdürümüzün başkanlığında; Şube Müdürlerimiz ve Kurum/Okul Müdürlerinin katılımıyla Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
Ara Tatil Öncesi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitim yöneticilerimizi selamlayarak konuşmalarına başlayan İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, şunları söyledi: "2022-2023 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin sorunsuz bir şekilde tamamlandığını ve bunda ekip çalışmasının çok büyük öneminin olduğunu belirtti. Yeni eğitim-öğretim yılının başından bugüne kadar olan eğitim sürecini ekibimle birlikte yakinen takip ettik ve yürütülen bütün çalışmaları değerlendirdiğimizde, eğitim camiamızın güzel işlere imza attıklarını hep beraber müşahede ettik. Her zaman amacımız ve asli görevimiz, ilimizdeki eğitimin başarısı, geleceğimiz olan çocuklarımızın daha kaliteli yetiştirilmesi olmuştur. Bakanlığımızın öncülüğünde ve eğitimi önceleyen yaklaşımlarıyla her zaman himayelerini gördüğümüz Sayın Valimizin önderliğinde ve siz okul müdürlerimizin çabası, planlaması ve en önemlisi de öğretmenlerimizin fedakarca gayretleriyle başarılı geçen bir yarıyılın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sezona başlarken ilimizin eğitiminde bir değişim, dönüşüm olacaksa şu an burada bulunan siz eğitim yöneticilerinin liderliğinde ve öğretmenlerimizin çabalarıyla olacaktır, diyerek inancımı vurgulamıştım. Hamdolsun bunun meyvelerini de her alanda aldığımız başarılı sonuçlarla görmekteyiz. Hakkari, artık eğitimde kendi başarısı hikayesini yazmaya başlamıştır. LGS ve YKS'da alınan başarılı sonuçlar, bunun göstergesidir. Çocuklarımız, artık geleceğe dair hayaller kuruyorlar. Biliyorsunuz ki hayalleri olanların hedefleri, hedefleri olanın da geleceği vardır. 

Malumunuz, eğitim sistemimizde, okul müdürü, okulun her şeyidir. Okuldaki başarı en önce yönetimden başlar. Yaptığım okul ziyaretlerimde okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek okulun durumunu bire bir yerinde görme imkânım oluyor. Tüm yöneticilerimizin gayreti ile eğitim seviyesinde daha üst noktalara geleceğimize inancım tamdır. Eğitimi, birinci önceliklerine alan Sayın Valimizin riyasetinde, Hakkari Eğitim Ailesi olarak bizler de ilimizin iyiliğine ve güzelliğine olan her şeyi birinci önceliğimize alarak ilerlememiz lazım," dedi.

Sayın İl Müdürümüz hitaplarının devamında: "Yapacağımız güzel çalışmalar ile eğitimdeki hedeflerimizi sürekli canlı tutarak okullarımızı sadece fiziki açıdan değil; sosyal, kültürel ve akademik başarı açıdan da en üst seviyeye getirmek istiyoruz, bu nedenle öğrencilerimizin bu alanlardaki girişimlerini desteklemeye devam edeceğiz. Her okulumuzda oluşturulan kütüphanelerimizi, tozlu rafları olan kitap müzeleri olarak değil, satranç oynanacak, münazara yapılacak, internetten araştırma yapılabilecek hayat alanlarına dönüştürerek eğitimin kalbinin kütüphanelerimizde atmasını sağlayalım," dedi.

ÖBA- EBA ve Öğretmen Öğrenci Destek Sistemi ( ÖÖDS), okulların ödenek ve talep işlemleri, okul ve kurumların ihtiyaçları, projeler, akademik başarının artırılmasına yönelik yapılan ve yapılacak çalışmalar, ölçme değerlendirme ve izleme süreçleri, velilere yönelik seminer ve eğitimler, öğrencilerimizin dönem başı ve dönem sonu itibarıyla kazanımlarının takibinin yapılması konuları görüşülerek eğitim-öğretim adına çok önemli bir sorun yaşanmadan tamamlanan bir dönemin geçirilmesinde yaptıkları katkılar için okul/kurum müdürlerine teşekkür edilerek ve dilek- temennilerle toplantı bitirildi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

17-01-202317-01-202317-01-202317-01-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.