HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Programına Yönelik Eğitimler Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığımız ve Yeşilay Cemiyeti işbirliğiyle hazırlanan TÜRKİYE BAĞIMLILIKLA MÜCADELE PROGRAMI kapsamından ülkemiz genelinde 500 formatör rehber öğretmen yetiştirilmiştir. Eğitimci eğitimlerinin sonunda ülkemiz genelinde 20 milyon kişiye ulaşılması hedeflenmektedir. 
Bağımlılıkla Mücadele Programına Yönelik Eğitimler Başladı.

Ülke genelinde yapılan formatörlük eğitimlerine ilimizden 5 rehber öğretmen katılmıştır. Sağlıklı Yaşam Eğitimi, Tütün Bağımlılığı, Madde Bağımlılığı, Alkol Bağımlılığı ve Teknoloji Bağımlılığı ile Mücadele için Eğitimci Eğitimi olmak üzere 5 ana başlıkla verilecek eğitici eğitimlerine gruplar halinde ilimizde görev yapan 180 rehberlik öğretmeni alacaktır. Söz konusu eğitimlerin bitiminde bütün eğitim kademelerine rehber öğretmenlerimiz tarafından tüm öğretmen, öğrenci ve velilere yönelik eğitim verilecektir.

Bugün, Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda gerçekleşen programa Yeşilay Cemiyeti Hakkari Şube Başkanı Zübeyir ÇİFTÇİ, Özel Eğitim ve Rehberlikten sorumlu Şube Müdürü Abdulmecit YILMAZ ve İl Millî Eğitim Müdür Vekili Bilal GÜR iştirak etti. Açılış konuşmasında söz alan İl Millî Eğitim Müdür Vekili Bilal GÜR; “Bağımlılıkla Mücadele konusunda farkındalık yaratmak adına Valiliğin de desteğiyle önemli bir çalışma gerçekleştirilmektedir. Eğitimine katılan tüm özverili meslektaşlarıma başarılar dilerim. Eğitimin ilimiz içim hayırlı olmasını diliyorum,” dedi.

bagımlıbagımlıbagımlıbagımlıbagımlı

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.