HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Başkanlığında “Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı” yapıldı.
Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı

 

Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR Başkanlığında, İlçelerin Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetlerin Sorumlu Şube Müdürleri, RAM Müdürleri ve Merkez İlçede görevli Rehberlik Öğretmenlerini katılımıyla “Bağımlılık ile Mücadele Toplantısı” yapıldı.  Toplantıda 2018-2023 Uyuşturucuyla Mücadele Strateji Belgesi ve Milli Eğitim Bakanlığı 2014/20 Sayılı “Uyuşturucu Kullanımı ve Bağımlılıkla Mücadele” konulu genelgesi, rehberlik hizmetleri genel hedefleri kapsamında yapılan ve yapılacak olan çalışmalar ele alındı. Konu ile ilgili Rehberlik Öğretmenlerine hitaben Milli Eğitimi Müdürümüz Sayın Bilal GÜR şunları söylediler;

“Değerli meslektaşlarım hepimiz hoş geldiniz. İlçelerden çok değerli şube müdürü arkadaşlarım ve ilçe RAM Müdürümüz de bizim aramızdalar. Bu dönem ikinci kez bir araya geldiğim öğretmen gurubu sizlersiniz.  Bugün çok önemli konuları ele aldık. Bağımlılık, Şiddet, İhmal ve İstismar bizim öğrencilerimiz için en riskli durumların başında gelir. Okul rehberlik çalışma programlarında ülkemiz genelinde iki senedir genel hedef olarak kararlaştırılan iki konu var “Bağımlılıkla Mücadele” ve “İhmal ve İstismardan Korunma”. Bu konuların önemini sizler çok iyi biliyorsunuz. Özellikle bağımlılıkla mücadele ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın Himayelerinde yürütülen birçok çalışma var. Uyuşturucu İle Mücadele 2018-2023 Strateji Belgesi ve Ulusal Eylem Planı hepinizin malumudur. Bu konuda topyekûn bir mücadele yürütülecek. Tüm kamu kurumları gibi bizlere de çok önemli görevler düşüyor. Bir de 2014/20 sayılı genelgemiz var. Bu genelgede de bu konuda yapılması gereken çalışmaları yaptık ve yapıyoruz. Sağlıklı bir gelecek adına yaptığımız projeleri ve yapılan çalışmaları biliyorsunuz. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak strateji belgesi ve genelgede belirtilen hususlar öncelikli olmak üzere İl Eylem Planımız doğrultusunda çalışmalarımızı yürüteceğiz. Bu çalışmalarda siz değerli hocalarıma çok önemli görevler düşüyor. Sizlerden öncelikli beklentimiz riskleri iyi analiz etmeniz ve önleyici rehberlik çalışmalarını zamanında yapmanızdır. Yine bu konularda yaptığınız çalışmalara ilişkin sizlerden düzenli rapor istiyoruz. Rehberlik Hizmetleri Aylık Faaliyet Raporlarınızın düzenli bir şekilde gelmesi bizim için önemli. Bağımlılıkla Mücadele kapsamında ülkemiz genelinde sizlere eğitim vermek üzere formatör öğretmenler yetiştiriliyor. Bizim Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitimi için yeterli formatörlerimiz var yine de bir arkadaşımız daha formatör eğitimine seçilmiş. TBM Eğitimini henüz alamayan arkadaşlarımızı mümkün olabilen en kısa sürede eğitime alacağız. Yine aynı şekilde Çocuk Koruma Kanunu Danışmanlık ve Eğitim Tedbirleri Kursunu almayan öğretmenlerimize de bu eğitimi vereceğiz. Ayrıca değerli hocalarım sizlerin mesleki gelişiminize katkıda bulunmak üzere ihtiyaç duyduğunuz konularda sizleri alanınızdaki uzmanlarla buluşturacağız. Bütün bu çalışmalarımızı sizler ve dolayısıyla öğrencilerimiz için. Benim sizlerden beklentim çok büyük. Sizler “Rehber Öğretmenler”siniz. Tüm öğretmenler öğrencilerimize velilerimize rehberlik ederler ancak sizler benim nazarımda diğer öğrencilere, velilere, öğretmenlere ve dahi okul yöneticilerine de rehberlik eden, edebilecek kişilersiniz. Tüm öğrencilerinizle yakından ilgileniniz. Velilerimizin rehberliğe desteğinize çok ihtiyaçları var. Ben sağlıklı bir nesil için çocuklarımız için bu zamana kadar verdiğiniz emekler ve bundan sonra sunacağınız katkılar için şimdiden hepinize teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

05-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-201805-12-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.