HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK İLİMİZDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Küresel salgın nedeniyle internet ortamına taşınan "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" 05.05.2020 Salı günü saat 16:00'da ilimizde yapıldı.  3.500 öğretmenimiz evlerinde, aileleriyle birlikte buluşmaya katıldı.
BAKANIMIZ SAYIN ZİYA SELÇUK İLİMİZDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Ziya Öğretmen, Rize ve Sakarya'nın ardından ilimizde görev yapan meslektaşlarının evlerine konuk oldu. 3.500 öğretmen ile video konferansla gerçekleştirilen "Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları"na binlerce öğretmen de canlı yayından takip etti. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün, sayın bakanımızın katılımlarında dolayı şükran dilek, temennileri ile başlayan karşılama ve açılış konuşmaları, sayın bakanımızın konuşmaları ve öğretmenlerimizin sayın bakanımıza soruları ile sona erdi.

Yaşanan süreç ve bundan sonraki yol haritasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan sayın bakanımız, bu dönemde uzaktan eğitim, psikososyal destek ve üretim alanlarında önemli adımların atıldığını, bu görevi tüm öğretmenlerin omuzladığını belirtti. 

Sayın bakanımız, koronavirüs sürecinde dünyada pek az ülkenin hızla harekete geçerek uzaktan eğitime başladığını, bu ülkelerden birinin de Türkiye olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben bu konuda meslektaşlarıma, çocuklarıma ve velilerimize teşekkür borçluyum. Türkiye, ulusal düzeyde ürettiği çözümlerle büyük mesafeler aldı. Türkiye'nin bu konuda öncülük etmesi, uluslararası medyada övgü alması gurur verici.  Biz yapay zeka temelli üniversiteye hazırlık yazılımıyla, ortaöğretim tasarımında uzaktan eğitimle alınan derslerin sayılması yönünde kararlarımızla yeni bir döneme hazırlık yapıyorduk ama şimdi görüyorum ki bunlar hayatın kendisi olmaya başladı. Bu dönem tüm dünya için bir sınav. Meslektaşlarımız üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getiriyor."

Öğretmenliğin, öğretmenin kendi olgunlaşma serüveni olduğuna dikkati çeken sayın bakanımız, Türkiye'nin en genç öğretmen nüfusuna sahip Hakkari'deki meslektaşlarından kendilerini, branşları dışındaki alanlarda da geliştirmelerini istedi. Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK:  "Benim sizlerden beklentim tüm zümrelerin birbirleriyle temasta olması. Daha çok öğretmen ile işbirliğine girin. Yeter ki siz zenginleşmek isteyin, hangi konuda araç gereç ne gerekiyorsa biz sizin yanınızdayız." Dedi.

Sıcak bir sohbet şeklinde gerçekleşen buluşmada çocuklarıyla birlikte sayın bakanımıza seslenen bir öğretmenimiz Ramazan bayramı sonrasında kendisini Hakkari'de kahvaltıya davet ederek "otlu peynirimizi birlikte yiyelim" dedi. bakanımız, memnuniyeti daveti kabul ederek, koronavirüs tedbirleri sonrasında fiziken de Hakkari'de olmak istediğini belirtti. 

"Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları" gelenekselleştiği üzere Bakan Selçuk'un öz çekimi ile sona erdi.

07-05-202007-05-202007-05-202007-05-202007-05-2020

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.