HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Berfinli Miniklerden 'Seksen Bir İliz, Hepimiz Biriz' Etkinliği

Berfinli Miniklerden 'Seksen Bir İliz, Hepimiz Biriz' Etkinliği

Berfin Anaokulu Ailesi, Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası'nı coşkulu bir şekilde kutladı. Etkinlikte; yerli üretim olan milli uydumuz 'Rasat', milli uçan arabamız 'Cezeri', milli tankımız 'Altay' ve milli üretim şirketlerimiz 'Havelsan' da tanıtıldı. 

İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, şube müdürlerimiz, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı etkinlikte, Sayın İl Müdürümüz: "Amacımız, okul öncesinden başlayarak yerli tüketimin bilinçli olarak artmasını sağlamak, tutumlu olma, yatırım yapma ve yerli malı kullanmanın önemini vurgulamak. Öğretmenlerimiz, yerli üretimin ülke ekonomisine katkılarını, minik öğrencilerimizin yaş seviyelerine uygun olarak anlattılar. Çocuklarımız eğlenirken öğrenmenin tadına vardılar. Berfin Anaokulu Ailesine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum," dedi. 

Okul Müdüresi Burcu Tanyürek ve öğretmenler etkinlikle ilgili şunları söylediler: "Okulumuzda, bu haftayı öğrencilerimizle anlamlı ve çocuk katılımı eşliğinde kutlamak ve öneminden bahsetmek için öncelikle çocuklarımızın tuz seramiğinden meyve ve sebzeler yapmalarını istedik. Çocuklar bu etkinliği aile katılımı yaparak ebeveynlerin ile birlikte hazırladılar. Bu sebze ve meyvelerden hep birlikte bir pazar kuruldu. Çocuklar bu pazarda alışveriş yaptılar. Ayrıca velilerimizden, öğretmenlerimizden farklı illere ait yöresel kıyafetler, farklı yörelere ait eşyalar ve yiyecekler (Trabzon- mısır unu, Aydın-incir, Malatya- kayısı, Hakkari- otlu peynir, Adana-içli köfte, Şanlıurfa- çiğ köfte vb. daha birçok ürün) istedik. Bu ürünler 'SEKSEN BİR İLİZ HEPİMİZ BİRİZ' başlığı altında sergimizde yerini aldı. Çocuklarımız, yaptıkları kumbaraları ve yerli üretim barkodu (869) içeren paketleri de sergilediler."

(Haber: İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

18-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-202218-12-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.