HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası Dağıtım Töreni Gerçekleştirildi

İlimizde düzenlenen ve 17 okulun başvuruda bulunduğu "Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu" projesi sonuçlandı.  Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği başlatılan "Beyaz Bayrak Projesi" kapsamında Hakkari´de 3 okula beyaz bayrakları verildi.

Yapılan denetimlerde temizlik ve hijyen kurallarına uyduğu belirlenen 3 okula Vali Cüneyit Orhan TOPRAK tarafından  "Beyaz Bayrak" Sertifikası ve Beyaz Bayrak verildi.

Temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlendikten sonra, 90 ve üzeri puan alan okullar, beyaz bayrak, pirinç levha ve sertifikayla ödüllendirildi.

Hakkari Valiliği toplantı salonunda gerçekleştirilen sertifika törenine Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN , İl Sağlık Müdürü Harun AŞAN ,Beyaz Bayrak Sertifikası almaya hak kazanan ve başvuruda bulunan okulların müdürleri katıldı.

3 YIL GEÇERLİ

Kriterlere uyan okullara verilen beyaz bayrak sertifikaları, üzerinde yazılı tarihten itibaren 3 yıl geçerli oluyor. Okullarda her eğitim-öğretim yılında en az bir kez denetim yapılmakta olup, şartları tutmayan okullara bunları gidermeleri için süre veriliyor. Bu sürenin bitiminde yeniden denetleme yapılıyor ve eksiklerini gidermeyen okulun sertifikası ile bayrağı iptal ediliyor.

 

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılında Beyaz Bayrak Sertifikası Alan Okullar;

 

Hakkari Anadolu Lisesi Merkez

Çimenli İMKB İlkokulu/Ortaokulu Merkez

 Halit Okay İlkokulu/Ortaokulu  Yüksekova

24-06-201624-06-201624-06-201624-06-2016

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.