HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

 

Birlik ve beraberliğin öneminin en fazla anlaşıldığı, düşmanın gizliden ve açıktan saldırılarla, beslediği kötü emellerini her daim diri tuttuğunu ispatladığı bu günlerde bizi ayakta tutacak olan değerlerimizdir. Bu değerlerden bir tanesi de Mustafa Kemal ATATÜRK'ün bizlere emanet ettiği "Cumhuriyet'tir. Cumhuriyet kararlılığın, azmin, çalışmanın, birlikte olmanın, bir olmanın, kardeşçe birbirimizi kucaklamanın ve kenetlenmenin, millet olarak el birliği ve gönül birliği ile hareket etmenin, var olmanın göstergesidir.

 

Yine, yeniden coşkuyla, umutla, milletçe birlik ve beraberlik içinde bir Cumhuriyet Bayramı'na daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümü hepimize kutlu olsun.

 

Bu toprakları bize vatan olarak bırakan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapmak için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum. 

 

            29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Bilal GÜR

 

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.