HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Datça´dan Hakkâri´ye Sevgi Köprüsü

Merkezi İzmir´de olan ve 27 ülkede temsilcilikleri bulunan Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği, Hakkari Valiliği ve Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Denizyıldızlarından Kardelenlere" adlı yardım kampanyasıyla Hakkari´nin Merkez Çimenli Köyü İlkokulu ile Taşbaşı Köyü Ortaokulunda eğitim gören 700 öğrencinin giysi ve kırtasiye ihtiyaçları karşılanıyor.
Datça´dan Hakkâri´ye Sevgi Köprüsü

Muğla´nın Datça ilçesinde yaşayan, Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği kurucusu ve Fotoğraf komitesi Başkanı İskan Kazak tarafından başlatılan kampanya, beklenilenin üzerinde ilgi gördü. Ege ve Akdeniz´in sularındaki denizyıldızları ile Hakkari´de karların altında boy atan kardelen çiçeklerinden esinlenerek "Denizyıldızlarından Kardelenlere" ismi verilen kampanya, Dataça´dan başlayarak bütün Türkiye´ye yayıldı.

Kamapaya ile ilgili açıklamada bulunan Kazak, sanatçının yaşadığı ülkeninin sorunlarına duyarsız kalamayacağını belirterek, "çevrenin korunması, çocuk ve yaşlıların gereksinimlerinin karşılanması gibi konularda biz sanatçıların daha aktif görev alamaları gerekiyor. bu amaçla Hakkari Valiliği ile temesa geçerek bu projeyi hayata geçridik. Kısa sürede beklenilenin üstünde ilgi gördü. kamapaya ile toplana yardım paketleri 20 Ocak´ta düzenelecek bir törenle hak sabihi öğrencilere dağıtılacak" diye konuştu.

Bu kampanyanın başlangıç olduğunu vurgulayan Kazak, "bu projeyle batıdan doğuya uzanan dostluuk ve kardeşleik köprüsü değişik etkinliklerle devam edecek. 2014 yılı içinde bölgemizdeki denizyıldızı çocuklarımızı, Hakkari´de düzenlenecek yayla şenliklerine götüreceğiz. Hakkari´deki kardelen çocuklarıyla birlikte olmalarını sağlayacağız. Temmuz ayı içinde de Hakkarili çocuklar yaz tatili için Datça´ya gelerek denizyıldızı çocuklarıyla birlikte olacak" dedi.

 

denizyildizidenizyildizidenizyildizidenizyildizidenizyildizi

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.