HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Depremzede Aileler ve Çocukları Müdürlüğümüzün Etkinliğinde Moral Buldu

Depremzede Aileler ve Çocukları Müdürlüğümüzün Etkinliğinde Moral Buldu

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden sonra ilimize gelen çocuklar ve aileleri için Müdürlüğümüzün organizasyonunda, kayak etkinliği gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüzce yürütülen "Sağlıklı Gelecek Sporla Gelecek" projesi kapsamında, ilimizdeki çeşitli okullara nakilleri sağlanan 205 öğrenciden, il merkezimizde misafir edilen 55 çocuk, aileleri ile birlikte Mergabütan Kayak Merkezi'nde kayakla buluşturuldu. Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan kayak antrenörleri ve beden eğitim öğretmenlerimizin eşliğinde hazırlık yapan depremzedeler, daha sonra kayak yaparak stres attı. 

Kayak merkezindeki afetzedelerle bir araya gelen İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür, söz konusu depremlerin ardından yaraların sarılmasına yönelik çalışmaların sürdüğünü aktararak kentte misafir edilen ve her türlü ihtiyacı Valiliğimizce karşılanan ailelerin ve çocukların, yaşadıkları tramvayı atlatmaları için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini aktardı. Sayın İl Müdürümüz, bu etkinlikler kapsamında, depremzede çocuklarımızı, Mergabütan Kayak Tesisleri'nde, misafir ettiklerini ifade ederek: "Valimiz Sayın İdris Akbıyık'ın himayelerinde yürüttüğümüz "Sağlıklı bir Gelecek Sporla Gelecek" projemiz kapsamında, altı yıla aşkın bir süredir, 11 dalda çeşitli spor alanlarında, binlerce öğrencimizi sporla tanıştırdık, halen de sporla buluşturmaya devam ediyoruz. Bugün de Hakkari'de kalan depremzede çocuklarımızı, aileleri ile beraber farklı bir etkinlikte buluşturmak istedik. Acılarını paylaşma adına çocuklarımızı, aileleri ile birlikte Mergabütan Kayak Tesisimize getirerek bir faaliyet alanı oluşturduk. Deprem stresinden uzaklaştırarak ekmek, köfte ve ayran ikramımız oldu, kısa da olsa onlarla birlikte zaman geçirmek istedik ve çok mutlu oldular. Deprem bölgesinde gönüllülerimizle birlikte çalışmalara katıldığımız gibi burada da gönüllü çalışanlarımızla gün boyu, depremzede vatandaşlarımızın yanındayız. Tekrardan milletimizin başı sağ olsun, Rabbim bir daha böyle afetler, ülkemize, vatandaşlarımıza yaşatmasın," ifadelerini kullandı.

Adıyaman'dan gelen depremzede vatandaşlarımızdan Mustafa Aksaç da depremden sonra yetkililerin desteğiyle Hakkâri'ye geldiklerini, burada her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını aktararak, "Bugün de kayak merkezindeyiz. Memnunuz. Bize her durumda destek sunan yetkililere ve herkese teşekkür ederim. Allah bir daha böyle bir acı yaşatmasın." dedi. 

Hatay'dan gelen öğrencilerden Ali Kemal de naklinin kentteki bir okula yapıldığını dile getirerek, "Şu an kayak merkezindeyiz. Biraz heyecanlıyız. İlk kez kayak yapacağım. Düşmekten korkuyoruz; ama moralimiz daha iyi oldu. Bu etkinliği yapan Milli Eğitim Müdürlüğümüze teşekkürlerimi iletiyorum. " ifadelerini kullandı.

Etkinliğe; İl Müdürümüz Sayın Bilal Gür'ün yanı sıra, İl Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve kayak eğitmenlerimiz de katıldı.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

02-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-202302-03-2023

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.