HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Görevli Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı

Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde lise mezunlarına yönelik olarak ücretsiz açılan ve 400 öğrencinin öğrenim gördüğü üniversiteye hazırlık kursunda görev yapan öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN başkanlığında toplandı. Toplantıya Şube Müdürlerimiz Ayhan TURGUT ve Erol HANLIGİL katıldılar
Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında Görevli Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı

Toplantıda bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN şu hususları dile getirdi: “Öncelikle yeni hizmete giren Kurs merkezimizin hayırlı olmasını dilerim. İnanıyorum ki bu mekânlarda çok güzel çalışmalara hep birlikte imza atacağız. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerden çok şey bekliyoruz. Sizlerin bu kursta sergileyeceğiniz özveri ve fedakarlık ile yapacağınız çalışmalar ilimizin eğitim kalitesini arttıracaktır. Verdiğiniz emeklerin karşılığı asla maddi olarak ödenemez. Varlık sebebimiz olan öğrencilerimiz için her türlü fedakârlığı yapmamız gerektiğini belirten Müdürümüz toplantıda her bakımdan duyarlı olan velilerimize ve eğitim-öğretim işinin asıl yükünü taşıyan öğretmenlerimize de teşekkürlerini iletti. 

Hepimiz öğrencilerimizin kendi potansiyellerini gerçekleştirmeleri için görev yapıyoruz. Bu görevin en kilit noktalarından biri sizin çalışmalarınızdır. Öğrencinin kendini gerçekleştirmesinde, potansiyelini ortaya koymasında sizin emeğiniz çok büyüktür. İlimizin TEOG, YGS-LYS gibi merkezi sınavlarda başarılı olması kadar öğrencilerimiz arasından sanatsal, sportif, kültürel alanlarda başarılı bireylerin çıkması da önemlidir. Ama şunu özellikle belirtmek isterim ki ilimizden Boğaziçi, ODTÜ gibi önemli üniversitelerimize yerleşen öğrencilerin olmaması hepimizin en hafif tabirle mahcubiyetini yaşaması gereken bir durumdur. Burada sorun kesinlikle öğrencilerde aranmamalıdır. Aile ve toplum noktasında yeterli desteği de almamış olabiliriz ancak bu durumun gerçek sorumlusu başta ben olmak üzere hepimiziz. Bir eğitimcinin dediği gibi, sokaktaki günah da sevap da biz eğitimcilerindir. Toplumsal olarak iyi bir noktada isek bu iyi eğittiğimiz içindir, ancak iyi değilsek de bu noktada eğitimciler olarak sorumluluk duygusuyla hareket etmeliyiz. Sözün değerli olduğu bir medeniyetin devamı olarak bugün iyi ve düzgün konuşmayı bile beceremeyenlerin çoğunlukta olduğu bir toplum haline geldiysek bu konuda hepimiz kendimizi sorgulamalıyız. Sanat ve estetikten yoksun bir mimari anlayışımız var ise bunu değiştirmek için ne yapabilirimin peşine düşmeli eğitimci. Hoşgörünün azaldığı bir ortam var ise bir eğitimci olarak eğittiğimiz nesillerde neyi eksik bıraktığımızı, onlara hangi değerleri veremediğimizi düşünmeliyiz. Test ve tostla büyüyen değil okuyan, sorgulayan ve değer üreten bireyler yetiştirmenin kaygısını taşımalıyız. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizin iyi koşullarda görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. dedi.

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mahmut KURTARAN, çalışmalarınızda hepinize başarılar diliyorum diyerek sözlerini noktaladı.

DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERE YEMEK VERİLDİ.DESTEKLEME VE YETİŞTİRME KURSLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERE YEMEK VERİLDİ.

    

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.