HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DKAB İstişare Toplantısı Yapıldı

İlimizde görev alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımı ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla DKAB istişare toplantısı düzenlendi.
DKAB İstişare Toplantısı Yapıldı

          Açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR yaptı, konuşmasında; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Temel Dini Bilgiler Derslerinde yer alan inanç konularının güncel meseleler bağlamında ele alınması ve  Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)'in eğitim anlayışı, ilim öğrenmeye, eğitime verdiği önem ve eğitim-öğretim metodlarının Din Kültürü Öğretmenlerimizin de eğitim yuvalarında uygulaması gerektiğini belirtti.

          Daha sonra Şube Müdürümüz Oktay KIZILKAYA tarafından sürdürülen toplantı, Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, 2019 -2020 DKAB Öğretmen Gelişim Eylem Planı takvimi hazırlanması ve bunun için bir komisyon oluşturulması yönünde karar alındı. İki etaplı programın ilk dönemi; Kasım, Aralık; İkinci dönem; Mart, Nisan ve Mayıs aylarında, kişisel ve mesleki gelişim alanlarında, her ay bir etkinlik olacak şekilde gerçekleştirilmesi yönünde, istişareler yapıldı.

27-11-201927-11-201927-11-201927-11-2019

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.