HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından kabul Edilen

         Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı  (DAKA) tarafından kabul edilen ve desteklenmesi kararı alınan Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Yüksekova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü projelerinin genel değerlendirme toplantısı  yapıldı.
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı  (DAKA) tarafından kabul Edilen

         Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Mahmut Kaşıkçı´nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal Gür ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Servet Canlı, proje yöneticileri ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı İzleme uzmanları katıldı.

 

         Toplantıda, kabul edilen projelerin, Yüksekova ilçemiz de çocuk ve gençlere sağladığı yararlar üzerinde duruldu. Projelerin mali durumu ile ilgili son durum değerlendirmesi yapıldı. DAKA tarafından kabul edilen iki proje kapsamında, ilçede Robotik Kodlama Merkezleri, STEM, Havacılık ve Uzay, Perküsyon ve Ritim, Görsel Sanatlar ve Transfer Baskı merkezi , ses ve medya atölyesi, Yüksekova çocuk radyosu ve mekatronik atölyeler kurularak, hedef kitle olarak, ilçedeki gençlerin ve çocukların faydalanması hedeflenmiştir.

 

         Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Mahmut Kaşıkçı, yaptığı açıklamada, Yüksekova´nın hep değişim ve dönüşümle yaşayan bir ilçe olduğunu söyledi.

 

         İki tane projenin kabul edildiğine dikkat çeken Sayın Kaşıkçı, Birisi İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak diğeri de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sunduğumuz bu projelerin en iyi tarafı, eğitim alanında olması ve ikisininde Yüksekova´ da uygulanıyor olmasıdır.dedi.

 

      Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı´nın, özellikle eğitim alanında ki projelere destek verdiğine vurgu yapan Sayın Kaşıkçı, "Eğitim bizim olmazsa olmazımızdır. Yeni nesli en iyi şekilde yetiştirmemiz lazım. Bu  proje ile de kuracağımız atölyelerle, artık yeni teknolojiyle tanışmak, teknolojiyi geliştirme, teknolojiyi üretme anlamında da, gençlerimiz en iyi şekilde faydalanacaktır.Bu çalışma Yüksekova´da bir ilk olacak. İnşallah bu uygulama sahası iyi bir temel olur .Gençlerimiz ve çocuklarımız bu temelin üzerinde daha iyi gelişme göstermiş olur."

Projelere tam destek verdiklerinin altını çizen Sayın  Kaşıkçı, emeği geçen herkese teşekkür etti. Daha sonra iyi dileklerle toplantı sona erdi..

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.