HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimin Avrupa'ya açılan kapısı Erasmus+'a Akredite Olduk

Eğitimin Avrupa'ya açılan kapısı Erasmus+'a Akredite Olduk

Akreditasyon Belgesi hakkında açıklama yapan İl Müdürümüz Sayın Bilal GÜR; "Valimiz Sayın İdris AKBIYIK Beyefendinin himayelerinde başlatılan "Hakkari'deki Eğitim Seferberliği" her alanda olduğu gibi Avrupa Birliği Projelerinde de etkisini gösterdi.Ar-Ge Birimimiz tarafından koordine edilerek, Akreditasyon Belgesi için yapılan başvurularda, Müdürlüğümüz, Erasmus+ Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim alanlarında Akreditasyon Belgesi almaya hak kazanarak, Ülkemiz geneli mesleki eğitim alanında, akreditasyon belgesi alan 47 İl Müdürlüğünden biri olmuştur. 

Müdürlüğümüz tarafından önümüzdeki bu süreçte öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik olarak dil eğitim çalışmaları ve uluslararası değişim programları planlandığı şekilde yürütülecektir. Bu akreditasyon programı kapsamında, İlimizde yer alan sanayi kuruluşları ve diğer kamu kuruluşları ile birlikte çalışmalar gerçekleştirilecektir. İlimizin tarım, motor, ticaret ve inşaat alanındaki çalışmaları, uluslararası kapsamda desteklenecek ve mesleki eğitim alanında dünyanın farklı ülkelerinde yer alan uzman firmalarla iş birliğine gidilecektir. Dil eğitimi süreçleri ile öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerinin dünyanın herhangi bir ülkesinde alacakları her türlü eğitim-öğretim etkinlikleri bu akreditasyon programı çerçevesinde, AB tarafından finanse edilecektir. Müdürlüğümüz, mesleki eğitim alanında, Ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşması için kararlılık ve heyecanla çalışmaktadır," dedi.

2021-2027 yıllarını kapsayan akreditasyon programında, pek çok alanda, öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik uluslararası etkinlikler gerçekleştirilecektir. Sayın Müdürümüz, yaşanan bu gelişmeden büyük bir heyecan duyduklarını ifade ederek; "Öğrenci, öğretmen ve okul yöneticilerimiz bu sayede eğitim programları ile yurtdışına gidebilecek, dil eğitimleri alabilecek, aynı zamanda yurtdışında staj yapabilecekler. Bu program, öğrencilerimizin keşfedilecek, öğrenilecek, paylaşılacak daha büyük bir dünya olduğunu anlamaları yolunda, öz güven kazanmalarında ve kendilerini geliştirmelerinde, büyük bir mihenk taşı olacak. Eğitimin Avrupa'ya açılan kapısı Erasmus Akreditasyon Belgesi'nin İlimiz eğitimine hayırlar getirmesini diler, emeği geçenleri tebrik ederim," şeklinde konuştu.

Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi

16-03-2021

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.