HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmeni Duygulandıran Ziyaret

         Hakkari´de ‪24 Kasım Öğretmenler Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte emektar öğretmenler de unutulmadı.24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı kapsamında Hakkari İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri Millî Eğitim Şube Müdürü Ayhan Turgut ve Selahattin Yüzgeç Onay, yaklaşık 35 yılını bu kutsal mesleğe veren 55 yaşındaki emekli öğretmen Sayın Kerim Onay’ı evinde ziyaret ettiler.  
Emekli Öğretmeni Duygulandıran Ziyaret

         Hakkari İl Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Ayhan Turgut konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “‪24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde emekli öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek Öğretmenler Günü’nü ilk biz kutlamak istedik. Öğretmen camiası büyük bir camiadır. Ziyaretlerimizde camiamızda görev alan ve en iyi hizmetleri veren emekli öğretmenlerimizi unutmak istemedik. Kendilerinin ellerini öpmek istedik." dedi. Öğretmenlik mesleğinin önemine değindiği konuşmasında, “Öğretmenlik mesleğinden emekli olamazsınız. Öğrenme ve öğretme bizim hayatımızın bir parçası. Öğretmenler olarak çocuklarımızın ruhuna dokunuyoruz. Bir çocuğun hayatında annesinden babasından sonra üçüncü kişi kimdir deseniz o da öğretmenidir. Dedi

         Yaklaşık 35 yılını bu kutsal mesleğe veren 55 yaşındaki emekli öğretmen Sayın Kerim Onay yaptığı açıklamalarda "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Cenab-ı Allah´tan rahmet niyaz ederim. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimizin yılın bir günü değil her günü hatırlanmasını diler; içinde olmaktan gurur duyduğum eğitim camiasının öğretmenler gününü kutlarım diyerek kendilerini unutmayan Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne teşekkür etti   

         İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ziyaret ettikleri emektar öğretmen Sayın Kerim Onay’ın Öğretmenler Günü’nü kutlayarak çiçek takdim ettiler. Ziyaret esnasında duygu yüklü anlar yaşandı.

24-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-201724-11-2017

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.