HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emekli Öğretmeni Duygulandıran Ziyaret

         Hakkari´de ‪24 Kasım Öğretmenler Günü’nün yaklaşmasıyla birlikte emektar öğretmenler de unutulmadı.24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı kapsamında Hakkari İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Ayhan Turgut, Okul Müdürü Sıtkı Zerek ve öğretmenlerle birlikte, yaklaşık 40 yılını bu kutsal mesleğe veren 61 yaşındaki emekli öğretmen Sayın Osman Korkmaz’i evinde ziyaret ettiler. 
Emekli Öğretmeni Duygulandıran Ziyaret

         Hakkari İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “‪24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde emekli öğretmenlerimiz ile bir araya gelerek Öğretmenler Günü’nü ilk biz kutlamak istedik. Öğretmen camiası büyük bir camiadır. Ziyaretlerimizde camiamızda görev alan ve hizmetleri olan emekli öğretmenlerimizi unutmak istemedik. Kendilerinin ellerini öpmek istedik." dedi. Öğretmenlik mesleğinin önemine değindiği konuşmasında, “Öğretmenlik mesleğinden emekli olamazsınız. Öğrenme ve öğretme bizim hayatımızın bir parçası. Öğretmenler olarak çocuklarımızın ruhuna dokunuyoruz. Bir çocuğun hayatında annesinden babasından sonra üçüncü kişi kimdir deseniz o da öğretmenidir. Dedi

             Yaklaşık 40 yılını bu kutsal mesleğe veren 61 yaşındaki emekli öğretmen Sayın Osman Korkmaz söz alarak "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Cenab-ı Allah´tan rahmet niyaz ederim. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan tüm öğretmenlerimizin yılın bir günü değil her günü hatırlanmasını diler; içinde olmaktan gurur duyduğum eğitim camiasının öğretmenler gününü kutlarım dedi. Kendilerini unutmayan Hakkari İl Milli Eğitim Müdürlüğü´ne de teşekkür etti.

 

 

          İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ziyaret ettikleri emektar öğretmen Sayın Osman Korkmaz’ın, Öğretmenler Günü’nü kutlayarak çiçek takdim ettiler. Ziyaret esnasında duygu yüklü anlar yaşandı

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.