HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emniyet Müdürlüğü'nden Eğitime Destek

Emniyet Müdürlüğü'nden Eğitime Destek

Sümbül Anaokulu bünyesinde, Emniyet Müdürlüğü'nün yaptığı anaokulu, Valimiz Sayın İdris Akbıyık teşrifleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, İl Emniyet Müdürü Sayın Salavat Mete Pınar ve protokolün katılımlarıyla düzenlenen törenle açıldı.

Miniklerle birlikte açılış kurdelasını kesen Sayın Valimiz, şunları söyledi: "Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi'nin öncülüğünde Milli Eğitim Bakanlığı'nca başlatılan 'Kütüphanesiz Okul Kalmasın' projesi ile ilimizin her köşesinde, bir kütüphane yaptık; şimdi ise 2022 yılında, ilimizde yapılan 36 eğitim yatırımların tamamında ve her mahallemizde, bir anaokulu veya anasınıfı yapıyoruz.

Millî Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak için yeni adımlar attı. Sayın Emine Erdoğan Hanımefendinin himaye ve destekleriyle başlatıp yürüttükleri okullaşma oranının artırılması hamlesi kapsamında, 2022 yılı sonuna kadar gerekli planlamalarımızı yaparak,13 yeni anaokulunu yatırım programımıza aldık. Okul öncesinde, birinci dönem 51 derslik açtık, bu yılın sonunda ise 199 dersliği ilimize kazandıracağız.

Anaokullarını, Hakkâri'nin geleceğine yapılmış bir yatırım olarak görüyoruz. Eğitimde kaliteyi yükseltmek, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızı, gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlamak için devletimiz çok önemli eğitim yatırımları gerçekleştiriyor. Bizler de ilimizdeki okul öncesi eğitime erişimi artırmak için yoğun çaba sarf ediyor, bu kapsamda ilimize yapılan ve yapılması planlanan eğitim yatırımlarını fevkalade önemsiyoruz. Birlikten kuvvet doğar düsturuyla gerek kamu kurum ve kuruluşlarımızın gayretleri, gerekse hayırsever iş insanlarımızın destekleriyle yapılan ve yapılacak olan bu okullarımız, inşallah gelecek nesillerimizin yetiştirilmesinde önemli bir rol oynayacak. Bu vesileyle Emniyet Müdürlüğü'müzce, eğitime verilen bu desteğin, diğer kurum ve kuruluşlarımızla devam etmesini diler, süreci başarıyla yürüten tüm yöneticilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum," dedi.

Sayın Valimiz ve protokol, daha sonra 4 derslikli olan ve 45 öğrencimize hizmet verecek okulumuzun modern sinema salonunda, minik öğrencilerimizin film keyfine eşlik etti ve onlara çeşitli hediyeler verdi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

07-02-202207-02-202207-02-202207-02-202207-02-202207-02-202207-02-202207-02-2022

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.