HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatih Projesi Kapsamında Öğrenci Ve Öğretmenlere Tablet Dağıtıldı

´Fatih Projesi´ kapsamında Hakkâri’deki orta eğitim öğrencilerine yönelik tablet dağıtımı devam ediyor.
Fatih Projesi Kapsamında Öğrenci Ve Öğretmenlere Tablet Dağıtıldı

Cumhuriyet Anadolu Lisesi´nde düzenlenen tablet dağıtım törenine Hakkâri Valisi Yakup CANBOLAT ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN katıldı.

Vali CANBOLAT Hakkâri Merkezdeki liselerin 9. sınıflarında okuyan 888 öğrenciye ve bu okullarda görev yapan öğretmenlere tablet dağıtımı yapılacağını  ifade etti.

Vali CANBOLAT, "Öğrencilerimiz bu tabletlerle derslerin dışında internete bağlanıp dünyada olup bitenlerden haberdar olacak. Fatih Projesi kapsamında bu yıl ilk tablet dağıtımını Cumhuriyet Lisesi´nde yapıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan siz öğrencilerimiz için bu tabletlerle iyi ders çalışmanız lazım. Bunun dışında dünyada olup bitenleri buradan internete bağlanıp takip edebilme imkânına kavuşacaksınız" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Mahmut KURTARAN, proje kapsamında 2013-2014 eğitim- öğretim yılında Hakkâri genelinde 1967 öğrenci ve 398 öğretmen olmak  üzere 13 orta öğretim kurumunda toplamda 2 bin 365 tabletin dağıtıldığını belirterek 2015 yılında ise 5 orta öğretim okulunda toplam 888 öğrenciye tablet dağıtılacağını açıkladı.

Tablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet DağıtımıTablet Dağıtımı

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.