HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatma Aliye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN’u ziyaret etti

Fatma Aliye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu Milli Eğitim Müdürümüz  Sayın Veysel DURGUN’u ziyaret etti

Fatma Aliye Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu öğrencileri Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ‘Hayallerini Sahneye Taşı’ sloganıyla gerçekleştirdiği Gençlik Merkezleri Arası Tiyatro Yarışmasının grup finalinde tamamını kız öğrencilerin canlandırdığı, birden fazla evlilik yapan erkeklerin ince bir dille alaya alınıp eleştirildiği, bu durumdan mağdur olan kadınların hikayelerinin anlatıldığı ‘Bekar Erkekler Timi’ oyunuyla bir ilke imza atarak Malatya’da yapılan Doğu Anadolu Bölge Finalinde yarışmaya katılan on üç il arasından birinciliği kazanarak Tiyatro dalında tarihinde ilk kez Hakkari’yi ülke finaline taşımanın sevincini yaşadı ve 15-19 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleşecek olan Gençlik Haftası Türkiye Finallerine katılma hakkı kazandı.

 Fatma Aliye Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu öğrencileri yaşadıkları sevincin ardından soluğu Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun’un yanında aldı. Hakkari İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel Durgun , Fatma Aliye Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nihal KAHRAMAN, ‘Bekar Erkekler Timi’ adlı oyunu yazan-yöneten Edebiyat Öğretmeni Hamza KAAN ve sahne dekorları ve kostümlerini tasarlayan yönetmen yardımcısı  Rehber Öğretmen Naciye ERSÜLLÜ ve öğrenci ekibini makamında ağırladı. Ziyaret sırasında keyifli anlar yaşanırken samimi bir ortamda geçen görüşmeden memnuniyetini dile getiren Sayın Veysel Durgun  çocuklarımızın ve gençlerimizin tiyatro ile tanışmasını çok önemsediğini belirterek  , “Öncelikle bizlere bu sevinci yaşatan Fatma Aliye Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu’nu tebrik ediyorum. Her şey bir fikirle başlıyor. Bir cümle ile başlıyor, sonra o bereketleniyor, çiçekleniyor ve işte böyle güzel eserler ortaya çıkıyor. Emeği geçen herkese ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.Allah yolunuzu açık etsin. Tiyatro’nun ve amatör olarak yapılan tüm çalışmaların yanındayız.” diye konuştu.

 

Fatma Aliye Hanım Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Tiyatro Topluluğu ve beraberindeki heyet İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Veysel DURGUN ile  hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra ziyaret sona erdi.  

14-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-201714-04-2017

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.