HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Hatipler Minberde Güzel Hutbe Okuma Yarışması" düzenlendi.

        Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde İmam Hatip Liseleri arası "Genç Hatipler Minberde Güzel Hutbe Okuma Yarışması" düzenlendi.  
Genç Hatipler Minberde Güzel Hutbe Okuma Yarışması" düzenlendi.

        Seyyid Abdullah Şemdini Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Osman Yılmaz koordinatörlüğünde Şemdinli Ulu Camiinde gerçekleşen yarışmaya, Hakkari Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Kadirhan Eser, Yüksekova Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Nihat Aykut ve Seyyid Abdullah Şemdini Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencilerinden Mevlüt Akbaş yarışmacı olarak katıldı.

        Yarışmada, Kadirhan, Eser isimli öğrencimiz birinci olurken, Akbaş ikinci ve Aykut üçüncülükle dereceye girdi.

        Burada bir konuşma yapan Şemdinli Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Akdeniz, "Eğitimler için en önemli görev ya da onur verici durum kendi öğrencilerimizi hayata daha iyi bir alanda, bir uygulama alanında insanlarımıza, halkımıza milletimize hizmet ederken görmektir. Bugün de böyle bir olaya şahit oluyoruz. Gençlerimiz ve öğrencilerimiz daha okulu bitirmeden toplumumuzun aydınlanması cehaletten kurtulması için az önce minberde onları dinledik. Emeği geçenlere teşekkür ederim" sözleriyle cümlelerini noktaladı

        Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle program son buldu.

27-03-201727-03-201727-03-201727-03-2017

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.