HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göreve Yeni Başlayan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Semineri Verildi.

            Milli Egitim Bakanlığının 18.09.2015 tarihli yazıları gereğince ilk defa atanan   öğretmenlere; alışık  olmadıkları coğrafi, kültürel ve sosyoekonomik şartların olumsuz etkilerinin azaltılarak, mesleğe mutlu bir şekilde başlamaları, mesleki algı ve motivasyonlarının arttırılması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut  KURTARAN, Milli Eğitim  Müdür Yardımcısı Bünyamin TEKİN ve Şube Müdürleri Mustafa KIZILKAYA Abdulmecit YILMAZ ve Erol HANLIGİL´in katılımlarıyla Atatürk  Kültür merkezinde 02.10.2015  Cuma günü saat 14:00´te uyum eğitimi semineri düzenlendi.
Göreve Yeni Başlayan Öğretmenlere Uyum Eğitimi Semineri Verildi.

             Seminer, il milli eğitim müdürü Mahmut KURTARAN´ın açılış konuşmasıyla başladı. Kurtaran konuşmasında;   eğitim camiasına yeni katılan çiçeği  burnunda öğretmenleri ilimizde görmekten son derece mutlu olduklarını belirtirken, yeni eğitim öğretim yılının her açıdan hayırlı olması temennisinde bulundu. Kurtaran; topluma hizmet veren her mesleğin kutsal olduğunu ancak tüm bu meslek mensuplarını yetiştirip hayata hazırlayan öğretmenliğin, ayrı bir kutsallık taşındığını, hele Hakkâri gibi bir coğrafyada bu görevi yerine getirmenin daha da büyük önem arz ettiğini belirtti.          

Kurtaran, Hakkâri’nin son derece genç bir nüfusa sahip olduğunu, nüfusun üçte birinin eğitim öğretimin  içinde yer aldığını bundan dolayı öğretmenlere çok büyük iş düştüğünü belirtti. Ayrıca Hakkâri insanın oldukça misafirperver ve cana yakın olduğunu, yeni atanan öğretmenlerin velilerin de desteğini alarak Hakkâri eğitiminin başarı çıtasını bir basamak yukarı çıkaracaklarına inandıklarını belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut  KURTARAN, ilimiz genelinde Bakanlığımız ve Valiliğimizin katkılarıyla yeni okullar, Pansiyonlar ile öğretmenler için yeni lojmanlar yapıldığını ve yapımına devam edildiğini, ayrıca yeni okulların bitmesiyle birlikte birleştirilmiş sınıf sayısının azalacağını, sınıf başına düşen öğrenci sayısının da azalacağını ve bunun eğitim öğretime  olumlu  yansıyacağını belirtti. İlimizde yapımı devam eden bir öğretmen evinin olduğunu, bunun bitmesiyle Hakkâri’nin  modern bir tesis kazanacağını, bu tesisin  bölgedeki en nadide öğretmen evlerinden biri olacağını belirttiği konuşmalarında yeni atanan öğretmenler ile birlikte ilimizin üniversite ve teog sınavlarında büyük başarılar elde edeceğine inandıklarını, milli eğitim müdürlüğü olarak her konuda kendilerinin yanlarında olduklarını, yaşayabilecekleri her sıkıntıda kendilerini destekleyeceklerini ifade etti. Kurtaran konuşmalarının sonunda tüm öğretmenlere yeni görevlerinin tekrar  hayırlı olmasını dilerken burada kaldıkları süre boyunca Hakkâri için üstün gayret ve çaba göstereceklerine ve bunun başarı getireceğine olan inancını tekrar dile getirerek konuşmalarını tamamladı. Seminer açılış konuşmasının ardından İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa KIZILKAYA´nın, Hakkâri  ilini ve eğitim kurumlarını tanıtıcı slaytı video gösterisi ile devam etti. Uyum eğitimi semineri slayt ve video gösterisinden sonra katılımcı öğretmenlere Atatürk Kültür  Merkezinde  kokteyl verilmesi  ile sona erdi.

 

 

uyum2015uyum2015uyum2015uyum2015uyum2015uyum2015uyum2015

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.