HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkari' de Gazi Özel Eğitim Anaokulu Açıldı

Hakkari' de Gazi Özel Eğitim Anaokulu Açıldı

 

İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz'ın teşrifleri, Şube Müdürlerimizden; Oktay Kızılkaya ve Mehmet Kanat ile Gazi İlk/ Ortaokulu Müdürü İshak Yiğit, öğretmen ve vatandaşların katılımıyla "Gazi Özel Eğitim Anaokulu"nun açılışı gerçekleştirildi.
Açılış kurdelasını keserek okulumuzu hizmete açan İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, binayı gezerek okul müdüründen, okul hakkında bilgiler aldı ve okulumuzun ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

EN FAYDALI YATIRIM, EĞİTİME YAPILAN YATIRIMDIR.

Gazi Özel Eğitim Anaokulu'muzu hizmete açmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz: "Özel öğrencilerimiz açısından önemli bir okulumuzun daha açılışını gerçekleştiriyoruz. Bu okulumuzla birlikte il merkezinde 2, il genelinde ise 3. özel eğitim anaokulumuza kavuştuk. Engeli olan çocuklarımız için açtığımız özel eğitim anaokullarımızda verilen eğitimin özünde; farklılıklarına rağmen tüm öğrencilerimizin başarabileceğine olan inancımız yatmaktadır. Bakanlığımız, özel eğitimde sunulan hizmetin kalitesi kadar erişilebilirliğinin de önemine işaret etmiştir. Bakanlığımız öncülüğünde, Valimiz Sayın Ali Çelik'in liderliğinde, ilimizde, bir taraftan özel öğrencilerimize verilen hizmetin kalitesini artırırken diğer taraftan da bu hizmetlere vatandaşlarımızın kolayca erişebilmesini hedefliyoruz, Bugün açılışını yaptığımız Gazi Özel Eğitim Anaokulu'muzda; hafif-orta düzeyde zihinsel yetersizlik, işitme yetersizliği, hafif ve orta düzeyde otizmli öğrencilerden oluşan 5 grup sınıfımızın yanı sıra; ayrıca özel eğitim öğretmenlerinin bireysel olarak her öğrencinin öğrenme düzeyini destekleyip pekiştirdiği 3 bireysel sınıfımız da mevcut. Oyun odası, yemekhane, uyku odası bulunan anaokulumuz, 25 öğrenci kapasitesine sahiptir ve 36-78 aylık özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerimize hizmet sunacaktır. En faydalı yatırım, eğitime yapılan yatırımdır. Böyle ulvi bir yatırımın ilimize kazandırılmasında finansal desteğini esirgemeyen Milli Eğitim Bakanlığımıza ve himayelerini her zaman gördüğümüz Valimiz Sayın Ali Çelik'e, Hakkari Eğitim Camiası adına şükranlarımızı sunuyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,' dedi.
İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz; ayrıca Hakkari Gazi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından, Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen dönem sonu 'Cumhuriyetin 100.Yılı Resim ve Afiş Sergisi' açılışına da katılarak afiş yarışmasında dereceye girenlere belgelerini takdim etti.

Sayın İl Müdürümüz, okulumuzdaki öğrencilerle yakından ilgilendi ve derslere katılarak öğretmenlerden öğrencilerin durumu hakkında bilgiler aldıktan sonra okuldan ayrıldı.

 

( İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi )

 

     

 

               

              

          

            

             

           

           

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.