HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkari Gazi İlköğretim Okulunda Deprem, Yangın Tatbikatı ve Afet Eğitimi Yapıldı.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı ile işbirliği içerisinde İlimiz Gazi İlk/Ortaokulunda tatbikat yapıldı. Tatbikatla ilgili bir değerlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Amiri Oktay KIZILKAYA, şu ifadelere yer verdi: Olaylardan önce tedbir alınması yönünde farkındalık oluşturması ve afetlerde yapılması gerekenler hakkında bilinç oluşturması açısından faydalı bir eğitim ve tatbikat oldu.
Hakkari Gazi İlköğretim Okulunda Deprem, Yangın Tatbikatı ve Afet Eğitimi Yapıldı.

"Okullardaki / kurumlardaki çocukların ve personelin güvenliği ve olası afetlerde can – mal kaybının en az zararla atlatılmasına vesile olunması bakımından sivil savunma görevlilerine çok önemli görev düşmektedir. Bu nokta da sivil savunma görevlileri, daireden çok sahada olmalıdır.

 

Diğer okullarımızda da bunun gibi tatbikat ve eğitimler için İl Afed ve Acil Durum Müdürlüğü ve Belediye Başkanlığı ile işbirliği içerisinde ileriye dönük çalışmalarımız olacaktır. Bu vesileyle her iki kurumumuza da desteklerinden dolayı teşekkür ederiz. 

 

tatbikattatbikattatbikattatbikattatbikattatbikattatbikattatbikattatbikattatbikat

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.