HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü Çalışanlarına İş Sağlığı Ve Güvenliği İle Yangın Eğitimi Konularında Eğitim Verdi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma ve İş Güvenliği birimleri tarafından, okullarda çalışan daimi işçi statüsündeki  personele, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanuna göre eğitim verildi. Hacı Salih Şen İlköğretim Okulu’nda verilen eğitimin açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Binyamin TEKİN yaptı.
Hakkari Milli Eğitim Müdürlüğü Çalışanlarına İş Sağlığı Ve Güvenliği İle Yangın Eğitimi Konularında Eğitim Verdi

 

 

Konuşmasında işçi sağlığı ve güvenliğinin bizim için önemli olduğunu, bu nedenle acil durum eğitim ve tatbikatların, risk analizleri ve acil durum planlarının,  oluşturduğumuz birimlerin koordinesinde yaptırılıp sürdürüleceğini söyledi ve önümüzdeki süreçte bu eğitimlerin ilçelerde de verileceğini dile getirdi. İşveren Vekili Binyamin TEKİN, mevzuat ve çalışanların yasal hak ve sorumlulukları; Koordinatör İSG Uzmanı Yusuf KEVKİR, teknik konular; Sivil Savunma Uzmanı Oktay KIZILKAYA da yangın ve yangından korunma konularında eğitim verdi.

           

Eğitim hakkında bilgi veren Oktay KIZILKAYA, 30 Haziran 2012´de yürürlüğe giren 6331 sayılı kanunun kamu özel ayrımı yapılmaksızın tüm iş yerlerini kapsadığını belirtti ve şunları kaydetti: "Hizmetli, memur ve öğretmenlerin iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alması yasal bir zorunluluktur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak iş sağlığı ve güvenliğinde üzerimize düşen tüm yasal ve vicdani sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyoruz. Bugün iş sağlığı ve güvenliği eğitimi ile personelimizin daha sağlıklı, güvenli ve bilinçli bir şekilde çalışmalarını amaçlamaktayız. İlimize bağlı okul ve kurumların risk analizlerini ve acil durum planlarını yaparak hem yasal sorumluluğumuzu yerine getireceğiz hem de çalışanlara güvenli ortam oluşturacağız."Dedi. Eğitim, kursiyerlere sertifikalarının verilmesiyle son buldu.

 

09-12-201509-12-201509-12-201509-12-201509-12-201510-12-201510-12-2015

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.