HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkari'de, 100.Yıla Özel, Öğretmen Buluşmaları

Hakkari'de, 100.Yıla Özel, Öğretmen Buluşmaları

Valimiz Sayın Ali Çelik'in himayelerinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'müzün organizasyonunda, Cumhuriyetin 100.Yıl Etkinlikleri kapsamında, "Öğretmen Buluşmaları Programı" düzenlendi.

Valimiz Sayın Ali Çelik'in teşrifleriyle Hakkari Öğretmenevi'nde düzenlenen programda, yeni eğitim- öğretim döneminde, ilimize atanan aday öğretmenler onuruna, akşam yemeği verildi. Programa; Valimiz Sayın Ali Çelik, Vali Yardımcılarımız; Sayın Furkan Berber, Sayın Buğra Karadağ, Sayın Tayyar Emre Mahmutoğlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'müzün kurum yöneticileri, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Hakan Taş ve basın temsilcileri, kurum/ okul müdürlerimiz ve ilimize yeni atanan aday öğretmenlerimiz katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, tüm aday öğretmenlere hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında, eğitimin asli unsuru öğretmenlerimizdir ve inşallah, Türkiye'mizin İkinci Yüzyılını da öğretmenlerimizle birlikte inşa edeceğiz," vurgusunda bulundu.

Öğretmenlerimize de seslenen Sayın İl Müdürümüz: "Bizim kültürümüz, bana bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum, cümlesini şiar edinir. Bizler, tutum ve davranışlarımızla, bakışlarımızdaki ifademizle yavrularımıza, kendilerinin ne kadar değerli olduklarını hissetiremezsek, onları hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetiştirmemiz de mümkün olamayacaktır. Bizim mesleğimiz, sadece gelir elde etme ve sadece hayatımızı idame ettirebileceğimiz bir işin çok çok ötesindedir. Bu kutsal eğitim yolculuğunda, siz değerli aday öğretmenlerimize, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir meslek hayatı diliyorum," dedi.

Akabinde öğretmenlerimize hitap eden Valimiz Sayın Ali Çelik: "Ülkemizin birliği ve dirliğinin en önemli unsuru, eğitim ordusudur. Hepimizin dünyasında, mayasında sizlerin bir parçası var. Bizler, sizlerin limanlarına sığınarak kendimizi koruduk, kendimize yol bulduk, rota çizdik. Bu liman, bazen büyük fedakârlıklarla şehit edilen Şenay öğretmenin limanı oldu. Bazen bu liman, şehit edilen Şefik öğretmen, bazen Necmettin öğretmen oldu. Sizler de Hakkari'deki yavrularımıza, pozitif bilimin ışığında, azim, kararlılık ve iradenizle birer liman, birer ışık olacaksınız. Hakkari, güzel ama zor bir şehir, daha da güzelleştirmek ve geliştirmek için sizlerle beraber gayret göstereceğiz. Öncelik eğitimde olmak üzere ilimizin güzel bir seviyeye ulaşmasında, çok değerli emeklerinizin olacağına yürekten inanıyorum. Bu ulvi görevinizi yerine getirirken, her türlü talebinizde, bizler de yanınızda olacağız. İlimizde, iyiliği büyütelim ve iyilik biriktirelim. Rabbim, güzel hizmetler yapmayı nasip etsin. Sizlere, başarılar diliyorum," dedi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

26-10-202326-10-202326-10-202326-10-202326-10-202326-10-202326-10-202326-10-202326-10-202326-10-202326-10-202326-10-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.