HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkari’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

          29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Hakkâri’de de coşkuyla kutlandı. Törene katılan Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, Yüksekova 3’ncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin TOKEL, Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Emre TAYANÇ ve Belediye Başkanı Cüneyt EPCİM kurum amirleri ve vatandaşların tebriklerini kabul edip bayramlarını kutladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.
Hakkari’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlandı

          Törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, "29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetimizin 93. kuruluş yıldönümünü büyük bir sevinç ve coşku ile kutluyor, hep birlikte bu mutluluğu ilelebet yaşamayı Yüce Allah’tan diliyorum. Milletimiz, tarihin birçok döneminde olduğu gibi Kurtuluş Savaşı’nda da en zor şartlara ve imkânsızlıklara rağmen, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamış, bağımsızlığından asla taviz vermemiş, neticede de inanç ve kararlılıkla sürdürdüğü bağımsızlık mücadelesini, zaferle sonuçlandırmıştır. Bu millet sahip olduğu değerlere her ne şart altında olursa olsun sahip çıkan, kardeşliği bölücü unsurlara feda etmemeye yeminli bir millettir Bu millet sahip olduğu yüce değerlerine her ne şart altında olursa olsun sahip çıkan yeminli ve inançlı insanlardan oluşmaktadır.

          Ülkemizde huzuru bozmak için türlü oyunlar oynanmak isteniyor. Bizler bu oyunlara gelmedik, gelmeyeceğiz. İçeride huzuru bozacak tahriklere kesinlikle müsaade etmeyeceğiz. Demokrasiden de asla taviz vermeyeceğiz, hukuk içinde kalarak huzursuzluk çıkaranlara müsamaha göstermeyeceğiz. Bunun en son örneğini yüce milletimiz 15 Temmuz 2016 tarihinde ortaya koymuş ve canı pahasına cumhuriyetine, demokrasisine ve iradesine sahip çıkmıştır. Bu direniş halkımızın bilinç ve cesaret düzeyini de bütün dünyaya net olarak göstermiştir.

          Devletimiz, barış ve huzur ortamının pekişmesi için iyi niyetle ve sabırla gayret gösterirken, terör örgütleriyle mücadelesini de en güçlü ve kararlı bir şekilde devam ettirmektedir. Şanlı tarihimiz, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edip, ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmeyi başardığı sürece, Milletimizin ulaşamayacağı hiçbir hedefin bulunmadığının en somut göstergesidir. Bu duygularla, bütün vatandaşlarımızın, yarınlarımızın teminatı sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları bizlere vatan yapan tüm kahramanlarımızı minnet ve rahmetle anıyorum." şeklinde konuştu.

          Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu törende, daha sonra halk oyunları ekibi gösterilerini sundu. Daha sonra 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında değişik dallarda yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, Yüksekova 3’ncü Piyade Tümen Komutanı Tuğgeneral Metin TOKEL ve Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM tarafından verildi.

 

          Öğrencilerin tören geçişiyle sona eren kutlamalara, Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK’ın eşleri Sayın Funda TOPRAK Hanımefendi, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Adalet Komisyonu Başkanı Yusuf KAYA,  Hakkâri Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, Vali Yardımcıları Mehmet Emin TAŞÇI, Hasan ONGU, Bekir ABACI, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi KORKMAZ, Hakkâri İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

03-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-201603-11-2016

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.