HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkari'de, Eğitim ve Öğretim Seferberliği

Hakkari'de, Eğitim ve Öğretim Seferberliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'müz, ilimizde başlattığı izleme-değerlendirme uygulaması ile okulların performansını daha iyi izlemeyi ve düşük performans gösteren okulların sorunlarını analiz ederek telafi edici ve destekleyici programlarla önlemler almayı hedefliyor.

İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, Şube Müdürlerimiz; Sayın Oktay Kızılkaya ve Sayın Sait Ediş ile birlikte, Yüksekova'daki ortaöğretim ve temel eğitim okul müdürlerimizle 1.kazanım değerlendirme sınav sonuçlarını, okul ve ders bazında analiz etmek için Yüksekova ilçemizi ziyaret etti.

Yüksekova'da, İlçe Müdürümüz Sayın Yusuf Atael ve sayın şube müdürlerimiz tarafından karşılanan sayın il müdürümüz, Yüksekova RAM Konferans Salonu'nda, ortaöğretim ve temel eğitim okul müdürlerimizle bir araya geldi.

Türkiye genelinde, binlerce öğrencinin katıldığı büyük ölçekli 1.sınav ile öğrencilerimizin durumlarını, eksik konu ve kazanımlarını görme fırsatı bulduklarını belirten İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz, sınav sonuçlarına ait ayrıntıları, okul müdürleriyle paylaşarak değerlendirmelerde bulundu. Velilerin, çocukların eğitimine ve okulların karar verme süreçlerine dâhil edilmesinin, başarı üzerinde ciddi fark yarattığını belirten sayın il müdürümüz, amaçlarının okulları kıyaslamak veya karşılaştırmak olmadığına vurgu yaptı. İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz şöyle devam etti: "Sayın Valimizin destekleriyle ilimiz genelindeki tüm 8. ve 12. sınıflarımıza kazanım değerlendirme sınavı uyguladık. Zengin bir test doküman merkezi oluşturduk ve bunları öğrencilerimizle paylaşıyoruz. Takviye kurslarımızı da verimli ve etkili şekilde yapmaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizin sınavlara hazırlık sürecinde, moral ve motivasyonlarını yüksek tutmalı ve Hakkari'nin eğitim kalitesini yukarılara taşımak için hep birlikte alın teri dökmeye  devam etmeliyiz," dedi.

Öğrencilerimize yönelik izleme ve değerlendirme sınavlarına periyodik olarak devam edeceklerini söyleyen İl Müdürümüz Sayın Nurettin Yılmaz: "Valimiz Sayın Ali Çelik'in liderliğinde, temel hedefimiz, öğrencilerimizi, günümüzün rekabetçi dünyasına en iyi şekilde hazırlayarak milli ve manevi değerlerin yanında, akademik başarıya sahip öğrenciler yetiştirebilmektir. Tabi sadece akademik alanda değil, öğrencilerimizin bütünsel gelişimlerini de unutmadan onların; sosyal, duygusal, sanatsal ve fiziksel gelişimlerine de odaklanmalıyız. Bizler, çocuklarımıza; merhameti, sevgi, saygıyı, paylaşmayı be yardımseverlik gibi insani duyguları model olarak öğrettiğimizde ve olumlu karakteristik özelliklerinin gelişimine yardımcı olduğumuzda, sosyal yaşamda da başarılı olmalarını sağlamış olacağız. Başlattığımız bu eğitim ve öğretim seferberliğine, her zamankinden daha fazla katkı sunacak yönetici ve öğretmenlerimize, yapacakları rehberlik ve gösterecekleri olağanüstü gayretler için şimdiden teşekkür ederim," dedi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

21-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-202321-11-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.