HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkâri’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü Münasebetiyle Tören Yapıldı

Hakkâri’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 98. Yıl Dönümü Münasebetiyle Tören Yapıldı

 

Hakkâri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

 

Valilik Binası önünde düzenlenen törene Valimiz Sayın Yakup CANBOLAT, Dağ ve Komando Tugay Komutan Vekili Albay ALDULAZİZ Tufan İLTAŞ’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Hakkâri’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. Yıl dönümü münasebetiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU tarafından gönderilen kutlama mesajları okundu.

 

Daha sonra Mehmet Akif ERSOY Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Arzu KOÇOĞLU, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı.

 

Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu tören, Fatma Aliye Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından sergilenen halk oyunları gösterisiyle sona erdi.

 

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat ŞAHİN, Vali Yardımcıları Cüneyt EPCİM, Mehmet Emin TAŞÇI, Hasan ONGU ve Bekir ABACI, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Yalçın BAYSAL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN ve diğer kamu kurum ve kuruluş amirleri, askerî erkân, polis memurları, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.