HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkâri’de Genç Nida Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması Düzenlendi

          Hakkâri’de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce organize edilen, Anadolu İmam Hatip Liseleri arasında gerçekleştirilen ‘’Genç Nida’’ Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması düzenlendi.
Hakkâri’de Genç Nida Kur’an-ı Kerim Okuma Yarışması Düzenlendi

          Hakkâri Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen yarışma öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülmecit YILMAZ; Allah’ın Kelamını güzel okuyuşuna tanıklık etmek için toplanıldığını, yarışmaya katılan her bir öğrencinin birbirinden değerli olduğunu ve bu yarışmanın sonunda kaybedenin olmayacağını; yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi şimdiden birinci kabul etiklerini ifade etti. Allah’ın bizleri Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyan, okuyup anlayan, anlayıp hayatına tatbik eden, yani yaşayan ve yaşayıp yaşatanlardan eylemesini dileyen YILMAZ kaybedeni olmayan bu yarışmada Kur’an-ı Kerim okuyacak öğrencilere başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi. Yarışmaya katılan kız öğrenciler, Kur’an-ı Kerim okuyarak performanslarını sergilediler. Daha sonra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden oluşan İlahi Korusunun seslendirdiği ilahilerle program sona erdi. Yarışma sonucu Yüksekova Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mihrican TEKGÖZ birinci; Şemdinli Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Şilan ORUÇ ikinci; Hakkâri Merkez Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Zahide KURT üçüncü oldu. Dereceye giren öğrencilere katılımcılar tarafından çeşitli hediyeler verildi.

13-03-201713-03-201713-03-201713-03-2017

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.