HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hakkâri´de "Tecrübe İle Buluşma " etkinliği

        Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci kapsamında yürütülen okul dışı faaliyetler kapsamında "Tecrübe İle Buluşma" etkinliği düzenlendi.
Hakkâri´de "Tecrübe İle Buluşma " etkinliği

        Hakkari Atatürk Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Veysel DURGUN, Şube Müdürleri Mustafa KIZILKAYA, Erol HANLIGİL ve sözleşmeli aday öğretmenler katıldı.

        Hakkari ilinin emekli öğretmenlerimizden Nurettin HANLIGİL’ in konuşmacı olarak katıldığı program büyük bir beğeni ile takip edildi. 

         Programda öğretmenlik yıllarına değinen Nurettin HANLIGİL, salonda öğretmenler üzerinde duygusal bir etki bıraktı.

 

        14 Mayıs 1947 yılında Hakkari’de doğduğunda yaşamla ilgili tercihleri olduğunu bilmiyordu. Ona verilenlerle büyüdü.

        Çocukluğunu, 1950’li yıllarda Hakkari’de, henüz betonun istila etmediği bir çevrede geçirdi.

 

       1970’li yıllarda gençlik döneminde, bir eğitimcinin insan hayatında ne kadar önemli olumsuzluklara neden olabileceğini deneyimledi. Aynı yıllarda bir öğretmenin içtenliğinin öğrenciler üzerinde nasıl olumlu etki yaratabileceğini yaşayarak öğrendi. 

 

        Diyarbakır Öğretmen Okulu’na kayıt olduğunda, bakmakla görmek arasındaki farkı görmeye başladı. 

 

       Öğretmenliğe ilk adım attığı 30 Mayıs 1969 tarihinde ilk görev aldığı Afyon Dinar Yeşilyurt köyünde çalıştıktan sonra memleket sevdalısı biri olarak kendi topraklarını hizmet etme aşkıyla Hakkari’ye tayin oldu.31 yıl 7 ay gelecek nesillere ışık tuttu.

 

     Öğretmenliğe başladığı yıl bir aile kurdu ve yedi çocuğun,ebeveynliğinin ne demek olduğunu öğrendi. Çocuklarına çağdaş olmayı, bilimsel düşünce yapısını, ne olursa olsun doğrunun yanında olmalarını, vicdanlı, ahlaklı olmalarını ve her şeyden önce iyi insan olmalarını öğütledi.

 

      Hayatı boyunca okumayı, düşünmeyi ve yazmayı sevdi. Üretmeyi, emeğe saygı göstermeyi, paylaşmayı ve tüm hayata karşı samimi olmayı tercih etti. Her zaman inandığını söyledi ve bunu nezaketle yapmaya çalıştı. Artık yaşamın tercihlerle dolu olduğunu,her canlının yaşamda bir iz bıraktığını ancak bıraktığı ize kendisinin karar verdiğini biliyor ve hayatının kalan bölümünde de anlamlı izler bırakmaya çalışıyor.

23-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-201723-03-2017

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.