HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Yaz Spor Kursları Açıldı

  2019 Yaz tatilinde Hakkâri Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde, öğrencilerimizin tatillerini en verimli, sağlıklı ve eğlenceli bir şekilde geçirmelerini sağlamak amacı ile spor kursları açıldı.
Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Yaz Spor Kursları Açıldı

 

Bu kurslarda Futbol, Basketbol, Voleybol, Tenis, Masa Tenisi, Hentbol, Futsal, Paten, Badminton, Güreş, Jimnastik, Yüzme ve Atletizm olmak üzere 13 spor dalında kurs açılmıştır. Başlatılan bu yaz spor kurslarında 130 antrenör görevlendirilmiş olup 3930 öğrenci spor ile buluşmuştur. Bu vesile ile öğrencilerimiz spor ile tanışmış, bedensel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlanmış, sosyal aktiviteler ile topluma sosyal bir birey olarak ilk adımlarını atmışlardır.

 

Bu kursların en önemli hedefleri, öğrencilere sporu sevdirmek, yetenekli sporcular yetiştirmek, özelde ilimizin genelde ise ülkemizin spor alt yapısına yetenekli sporcular kazandırmaktır. Bu anlamda ilimizde bulunan kurumumuza bağlı tüm spor tesislerinde ve tüm okullarımızda bu kursları hayata geçirerek en ücra köşede bulunan öğrencilerimize ulaşarak tatillerini ve zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine imkân tanımış olduk.

02-09-2019

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.