HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimiz Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Planlaması Yerel Hedefleri

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda sunulan rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin olarak “Rehberlik Hizmetleri Yıllık Çerçeve Planı”nda yeni düzenlemelere gidilmiştir.
İlimiz Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Planlaması Yerel Hedefleri

 Bu kapsamda Bakanlık tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin öncelikler doğrultu­sunda belirlenen ve okul/kurumlardan yerine getirilmesi istenen Genel Hedefler aşağıda belirtilmiştir.

1.     1-Bağımlılıkla Mücadele

2.     2-İhmal ve İstismardan Korunma

 

 Ayrıca 15 Eylül 2017 tarihinde yapılan Hakkari İli Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri İl Danışma Komisyonu toplantısında alınan kararla İlimizin rehberlik ve psikolojik danışma hizmetlerine ilişkin öncelikleri doğrultu­sunda İlimizde bulunan tüm okul/kurumlardan yerine getirilmesi istenen Yerel Hedefler;

 

1.     1. Aile Eğitimi

2.     2. Yaşam Becerilerinin Geliştirilmesi

olarak belirlenmiştir.

 

 

 2017 2018 eğitim öğretim yılı için rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri hedef belirleme ve plan hazırlama çalışmalarının belirlenen bu Genel ve Yerel Hedefleri kapsayacak şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.