HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kazanım Kavrama Testleri (Ortaokul 8.sınıf)

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, İnkılâp tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil (ingilizce), din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere toplam 6 derse yönelik, hafta sonunda verilen kurslara destek olmak amacıyla her dersten 24 ayrı test biçiminde kazanım esaslı küçük testler hazırlanmıştır. 
Kazanım Kavrama Testleri (Ortaokul 8.sınıf)

Kazanım kavrama testlerinin esas hedefi; 8’inci sınıf düzeyinde yıl boyunca işlenen ünitelerdeki kazanımların öğrenci tarafından edinme düzeyini yoklamaktır. Bunun yanında testlerimiz, 29-30 Nisan 2015 tarihlerindeki merkezi ortak sınavlara girecek öğrenciyi hazırlama amacına yöneliktir. Söz konusu testler, Genel Müdürlüğün internet sitesinden (http://odsgm.meb.gov.tr) PDF formatında ücretsiz olarak temin edilebilecektir. Yayımlanan her testin cevabı bir hafta sonra açıklanacaktır. Testlerin yayımlanma tarihleri ise Genel Müdürlüğün internet sitesinde yer almaktadır.

  

Konu İle İlgili Resmi Yazıyı İndir.

 

http://odsgm.meb.gov.tr/www/kazanim-kavrama-testleri-hazirlanmistir/icerik/25

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.