HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEBBİS Devlet Kurumları Modülü Adres Kodu Girişi Hk.

İlimizdeki tüm okullarımızın/kurumlarımızın MEBBİS > DEVLET KURUMLARI MODÜLÜ içerisinde yer alan Adres Kodu Girişi menüsünden ilgili bilgileri doldurmaları gerekmektedir. Konu ile ilgili işlem adımları aşağıda belirtilmiştir. Hatalı kayıt olmaması için okul/kurum adres bilgilerinin (mahalle, cadde, dış kapı ve iç kapı) doğru bir şekilde Nüfus Müdürlüğünden/Belediyeden/Milli Emlak Müdürlüğünden temin edilmelidir.
MEBBİS Devlet Kurumları Modülü Adres Kodu Girişi Hk.

adres

  

      1.Adım:

Kurum Kodu ile Mebbis´e giriş yapıldığında solda yer alan Devlet Kurumları Modülü seçilecektir.

 

                                adres

     2.Adım:

Adres Kodu Giriş menüsüne giriş yapılacaktır.

 adres

 

      3. Adım:

- Harita üzerindeki kırmızı boncuk okulun haritadaki konumuna denk getirilecektir. Harita üzerinde sağ üst köşede yer alan uydu görüntüsünden okulunuzun/kurumunuzun yerini daha kolay tespit edebilirsiniz.

- Haritanın altında yer alan adres bilgilerinden okulun/kurumun adres bilgileri seçildikten sonra "kaydet" butonuna basılmalıdır.

- Kurum Bilgileri Menüsünde eksik veya hatalı gördüğünüz bilgiler varsa güncelleme işlemi için İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine danışınız.

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.