HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İkinci Kanaat Dönemi İl Müdürler Kurulu Toplantısı

İkinci Kanaat Dönemi İl Müdürler Kurulu Toplantısı

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı, İkinci Kanaat Dönemi, İl Müdürler Kurulu Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür başkanlığında, il müdür yardımcımız, şube müdürlerimiz ve eğitim kurumu yöneticilerimizin katılımlarıyla, İdris Akbıyık İlk/ Ortaokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  

Sayın İl Müdürümüz konuşmalarına, Kahramanmaraş ilimizde yaşanan ve diğer on ilimizde de ciddi etkiler oluşturan, yaklaşık on dört milyon vatandaşımızın doğrudan ve tüm ülkemizin de dolaylı etkilendiği yüzyılın afetinde hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar ve sevdiklerini kaybedenlere ise sabrı cemil dileyerek başladı ve konuşmasına şöyle devam etti: "Rabbim, ülkemizi ve milletimizi, daha beter afetlerden muhafaza eylesin.17 Ağustos ve diğer depremlerden sonra şimdi de bu çok yıkıcı depremleri yaşadık. Bir deprem coğrafyasında mukimiz ve yaşadığımız bu asrın afeti, ağır faturaları olan bir deprem fırtınası. Bunlardan hiçbiri dünyanın sonu değil, elbette. El birliği içinde hepsini aşarız. Şimdi her zamanki gibi yaralarımızı birlikte sarmak için kardeşliğin gereğini yapmaya devam edelim. Civanmert MEB AKUB ekibimiz ve mobil mutfak ekibimizin deprem bölgesinde yaptıkları çalışmalar, yine okullarımızın cansiparane yardımları ile ilimiz adına gururlandık. Afet bölgesindeki okul öncesi çocuklarımıza oyuncak toplama çalışması başlattık. Deprem bölgesinden ilimize gelen çocuklar için ne gerekiyorsa yapacağız. Psikososyal destek eylem planına göre çalışmalarımız olacak; öğretmen, öğrenci ve velilere eğitimler verilecek. Bu süreci iyi yönetmek lazım. Verdiğiniz ve vereceğiniz tüm desteğiniz için hepinizden Allah razı olsun. Tabi bizler de ilimiz için olası bir depreme hazırlıklı olmak zorundayız. Bu gibi felaketlerin üstesinden gelmek için ne yapmak gerekiyorsa fiili, kavli fark etmez, almamız gereken tüm tedbirleri ihmal etmemeliyiz," dedi.

Okulların ikinci döneme olan hazırlık sürecinden de bahseden Sayın İl Müdürümüz:" Çocuklarımızın ikinci evleri olan okullarımızı, her bakımdan el birliğiyle ikinci döneme hazırladık. Taşımalı eğitim çerçevesindeki öğrencilerimizle birlikte okul öncesi öğrencilerimizin de ücretsiz yemek hizmetinden yararlanması için gerekli tüm hazırlıklarımızı yaptık. Okula kayıtsız öğrenciler için de gayretlerinize talibim.

Öğretmenlerimize, motivasyonlarını arttırmak için her türlü desteği sağlamaya devam edeceğiz. Sayın Valimizin riyasetinde, ikinci eğitim döneminde de yönetici, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle birlikte yeni başarı hikayelerine imza atmak için yola çıkıyoruz. Bu vesileyle birinci meselemiz eğitimdir, deyip her türlü imkânı bizlere ve çocuklarımıza sunan, her zaman eğitim camiamızın yanlarında olup desteklerini esirgemeyen Sayın Valimize tekrardan şükranlarımı arz ediyorum. Her eğitim döneminin başında söylediğim gibi, başarı için hiçbir mazeret öne sürmeden, zihinsel değişime ve dönüşüme katkı sunan siz değerli meslektaşlarımızla, ikinci yarıyılda da kendimizi her gün yenileyerek, ilimizdeki eğitim kalitesini üst seviyelere çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde daha fazla çalışacağız," dedi ve ikinci yarıyılın ilimiz eğitimine başarı getirmesini dileyerek sözlerini tamamladı. Toplantı, okul müdürlerinin kurumlarıyla ilgili talepleri iletmeleri ve başarı temennileriyle sona erdi.

(İl MEM Basın ve Halkla İlişkiler Şubesi)

17-02-202317-02-202317-02-202317-02-202317-02-202317-02-202317-02-202317-02-2023

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.