HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR 10 Kasım Mesajı

      İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81. yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.    
İl Millî Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR 10 Kasım Mesajı

 

Vefatının 81. yıldönümünde İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi, ilk Cumhurbaşkanımız Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle yâd ediyorum. 

 

Mustafa Kemal Atatürk, bütün dünyaya örnek olacak bir bağımsızlık mücadelesiyle bıraktığı en önemli mirası olan Cumhuriyetimizi Türk milletine armağan etmiştir. Askeri dehası, yüksek bağımsızlık karakteri ve hiçbir güce boyun eğmeyen milletimizin desteğini birleştirerek bizlere bıraktığı bu mirası gelecek nesillere doğru anlatmak ve Cumhuriyetimizin gereklerini yerine getirmek için üstümüze düşen

 

Sorumluluklarımızla gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Bunun için Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadeleyi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihini birinci ağızdan anlattığı Nutuk başta olmak üzere bıraktığı bütün eserlerini dikkatle okumalıyız ki gelecek ümitlerimiz daha da sağlam olsun. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına yakışır çalışmalarla bizlere bırakılan bu mirası en iyi şekilde muhafaza etmeye devam edeceğiz.

 

Bu duygularla, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal'i rahmet ve saygıyla anıyorum. Bu toprakları bizlere vatan haline getirmek için bin yıldır gözlerini kırpmadan ölümün üzerine yürüyen ebediyete irtihal etmiş tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

 

 

 

 

                                                                                                                                         Bilal GÜR

                                                                                                                                              İl Milli Eğitim Müdürü

 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.