HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Mesajı

Sevgili Öğrenciler, Saygıdeğer Veliler... Eğitim sürecinin olmazsa olmazları kıymetli mesai arkadaşlarım...
İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün, 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Dönem Mesajı

Kıymetli Velilerimiz,

Geçen süreçte idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve eğitim çalışanlarımız ile birlikte sizler de çok farklı bir eğitim öğretim sürecine şahit oldunuz. El ele vererek 15 Şubat Pazartesi günü başlayacak ikinci dönemin zorlu sürecini de başarıyla arkamızda bırakmayı ümit ediyoruz. Bu dönemde de bizlere vereceğiniz destekler için şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Uzaktan eğitim sürecinin yüz yüze eğitime oranla çok daha meşakkatli bir iş olduğuna birlikte tanık olduk. Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak çocuklarımıza eğitim verirken en büyük destekçimiz sizler oldunuz. Umudumuz, hep birlikte sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına toplumca uyarak bütün çocuklarımızın yuvalarına yani okullarına dönüş sürecini hızlandırmaktır. Sayın Valimizin himayelerinde başlattığımız "Bir Kitap Bir İnsan" anlayışı ile birlikte çocuklarımızı yeni dünyalar ile tanıştırmanızı ve bu dönemde de çocuklarımız ile birlikte evlerinizde kitap okuma saatleri oluşturmanızı önemsiyoruz. 

 

Değerli Meslektaşlarım,

Uzaktan eğitim sürecinin zorluğunu hep birlikte yaşadık, yaşıyoruz. Millî Eğitim Ailesi olarak, "Her Ev Bir Okul" Projesine yönelik çalışmalarınız unutulmayacaktır. Çocuklarımızın gelişimlerini sürdürebilmeleri için her zamankinden daha çok çalıştığınıza her gün şahit olduk. Çocuklarımıza iyiyi, doğruyu, insan olmanın bizlere vermiş olduğu sorumlukları, vatan sevgisini ilmek ilmek işleyen öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hepiniz okullarınızı, sıralarınızı, arkadaşlarınızı ve öğretmenlerinizi özlediniz. Emin olunuz bizler de sizleri özledik. Sokakta oynamayı, arkadaşlarınız ile vakit geçirmeyi ne kadar arzuladığınızı her an derinden hissettik. Alınan önlemler meyvelerini verdikçe bu hasreti dindireceğimiz günler yakındır. Sizlerden beklentimiz her zamankinden daha fazla çalışmanız olacaktır.

Ülkemizin geleceği ve istikbali sizlerin özverisi ile şekillenecek. Sizlerin sayesinde yaşadığımız zorlu süreçten güçlenerek çıkacağımıza inancım sonsuzdur. 

Öncelikle kitap aşığı bireyler olarak yetişmeniz hayalim. Bu amaçla bu dönemde kitapları yanı başınızdan ayırmamanızı istiyorum. Yeni kitaplarla tanışıp, kitapların engin dünyasına kulaç atmanızı bekliyorum. Sizler kitap okurken okuduklarınızı aileniz ve arkadaşlarınız ile paylaşmanızı temenni ediyorum. Kitap okumanın yanında Bakanlığımızın düzenlemiş olduğu yarışmalar ve projeleri yakından takip etmenizin sizlerin yararına olacağını düşünüyorum. Yarışma ve projelerde sizlere başarılar diliyorum.

Bu düşüncelerle 15 Şubat 2020 Pazartesi günü eğitim öğretime kaldığımız yerden devam etmek üzere hepinize ikinci dönemde başarılar diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Bilal GÜR

Millî Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.