HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci yarıyıl başı okul müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Başkanlığında yapıldı. İl Müdürlüğümüz Konferans Salonu’nda yapılan toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür ile Müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul ve müdürleri katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

Toplantıda, Okul Müdürlerine hitap eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gür, 2023 Eğitim Vizyonu belgesiyle birlikte artık her okulun bir karnesinin olacağını, CBS sistemi ile artık her okul hakkında her türlü bilgiye anında ulaşıldığını, buda eğitim ve öğretim süreçlerinin çok daha iyi yönetilmesi gerekliliğini doğurmaktadır. Bakanlığımızın hayata geçirdiği Fatih Projesi kapsamında kullanılmaya başlanan akıllı tahtalardan öğretmen ve öğrencilerimizin en üst düzeyde yararlanması ve kendini geliştirmesi gerekmektedir. Meslek liselerine talebin artması için, Meslek liselerinin iyi tanıtılması gerekliliğne de vurgu yapan Müdürümüz, idareci değil yönetici ve lider olacağız. Yöneticilikte fedakârlık, özveri ve gönüllülük esastır. Okul yöneticisi, okulunda iletişim kanallarını açık tutmalı ve eğitim paydaşları ile diyalog halinde olmalıdır. Öğretmenlerimizin motivasyonlarını arttırmak için  her türlü desteği sağlamalıyız. Birlikte çalıştığınız inşaların potansiyellerini harekete geçirmek için elinizden geleni mutlaka yapın."  Koç takımının omuzların da yükselir, yönetici yaklaşılabilir olmalıdır. Sayın valimizin başlattığı “bir kitap bir insan” kampanyası ile de hedeflenen kitap okuma bilincine hep birlikte ulaşacağız. Okul ve kurum müdürlerimiz adil olacak, iletişimde iyi olacak ve her türlü konuya ve mevzuya hakim olmalıdır. dedi  Sizler alanlarınızda çalışacaksınız, bizler de sizlerin karşılaştığı engelleri kaldıracağız. Çalışmak için, üretmek için hiç bir mazeretimizin olmaması gerekir. Zihinsel değişime ve dönüşüme ihtiyacımız var. Başkalarını eleştirmeden değişimi kendimizde başlatmalıyız. Ahlaki değerlere önem vermeliyiz. Bu toplumda bir şeyler değişecekse, biz eğitimciler  değiştirmeliyiz. Çalışma barışını sağlamalıyız.Tebessüm ile insanlara yaklaşmalıyız. Adalet ve liyakat temelinde kendimizi her gün yenileyerek çalışmalıyız.Eğitimde planlama işlerin daha sağlıklı ilerlemesi için önemlidir.  Hakkari Eğitiminin alt yapısının iyi olabilmesi için el ele vermeliyiz." Şeklinde konuştu.

 

Siz değerli meslektaşlarımızla birlik ve beraberlik içerisinde, ilimizdeki eğitim kalitesini, en üst seviyelere çıkarmaya çalışacağız. diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

         Toplantı, Okul Müdürlerinin kurumlarıyla ilgili talepleri iletmeleri ve başarı temennileriyle  sona erdi.

07-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-201907-02-2019

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.