HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin Kuruluşunun 102. Yıl Dönümü Dolayısıyla Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin Kuruluşunun 102. Yıl Dönümü Dolayısıyla Kutlama Mesajı

Bundan bir asır önce, tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen; inanç, azim ve sabırla verdiği bağımsızlık mücadelesini zaferle taçlandıran ecdadımız, iradesine vurulmak istenen prangaları kırmış ve 23 Nisan 1920'de Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni açarak milli iradenin gücünü tescil etmiştir. Aynı zamanda şanlı zaferin büyük sembolü olan 23 Nisan'ı vatan ve özgürlük bilincinin unutulmaz nişanesi ve aydınlık yarınlar için inanç, azim ve cesaretin sembolü olarak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı, aziz milletimizin, şartlar ne olursa olsun; özgür tercihlerinin yok sayılmasına müsaade etmeyeceğinin ve iradesine hiçbir gücün asla ipotek koyamayacağının silinmez harflerle tüm dünyaya ilanıdır. 

Diğer yandan, önemli bir husus olarak bilinmelidir ki, iradesine sahip çıkmak için destanlar yazan milletimizin, Milli Mücadeledeki en büyük imkânı ve gücü, hiç şüphesiz, esareti asla kabul etmeyen yüksek karakteri, mukaddesatı ve değerleri uğruna mücadele etmeyi en büyük şeref sayan imanı ve inancı olmuştur. 

Bugün bu cennet vatanda yaşayan herkesin düne, bugüne ve yarına karşı en büyük sorumluluğu, ecdadımızın uğruna mücadele verdiği milli değerleri diri tutarak nesillerimize aktarmak, birlik ve beraberlik duygularını pekiştirerek ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmek, her daim milletimizin huzur ve refahı, devletimizin gücü ve bekası için çalışmaktır. 

Bu vesileyle, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, Milli Mücadelenin tüm kahramanlarını, geçmişten günümüze vatan ve mukaddesat yolunda canını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet ve minnetle yâd ederken, geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, millet olarak sağlık ve huzur dolu nice bayramlara kavuşmayı temenni ediyorum. Saygılarımla. 

 

Bilal Gür 

İl Milli Eğitim Müdürü 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.