HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, 24 kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı

         Gür mesajında, ‘’şunları ifade etti. Mensubu olmaktan gurur duyduğum eğitim ordusunun bir neferi olarak, biliyorum ki insanlık tarihi boyunca ilim, rütbelerin en üstü olmuştur, ayrıca modern çağda cehalet zafiyet, bilgi ise güçtür. Bilgiye ulaşabilmek ve onu kullanmak insanı daha da güçlü kılar. Bir nakkaş, bir telkari, bir şair gibi. Sevginin hakim olduğu yürekler inşa etmek için,
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Gür, 24 kasım öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımladı

         Sevginin hakim olduğu aileler inşa etmek için, sevginin hakim olduğu mahalleler, beldeler, ülkeler inşa etmek için. Sen sevgi meşalesini eline alıp yürüdüğün zaman, cehalet; karanlık bir gölge gibi istese de istemese de senin arkandan gelecektir. İnsanı yetiştirmektir öğretmenlik. Kâinatın en değerli emanetini ham alıp olgunlaştırmaktır.

 

         Tohumu yüreğinde besleyip rengârenk çiçeklere dönüştürmektir. Karanlığı ve kötülüğü yok etmek için her sabah yepyeni bir heyecanla güneş gibi doğmaktır. İnsanın hem aklını, hem ruhunu dantel dantel işlemektir.

 Değerli Meslektaşlarım; Mesleğimizi icra ederken tabii ki pek çok engelle karşılaşacağız, ama engeller aşılmak içindir, zorluklar geçilmek içindir, çileler pişmek içindir. Kızgın ateşte pişmeyen çamur, seramik olamaz.

Toprağın kara bağrında çürümeye razı olmayan tohum, yeşerip fidan olamaz.

 

         Bir  tohumu fidana dönüştürmek için toprak gibi olmalıyız. En ağır kazma darbelerinde parçalanmaya, en kızgın güneşlerde çatlamaya, en güçlü rüzgârlarda toz duman olmaya, en şiddetli yağmurlarda damla damla eriyip yok olmaya göğüs gerip, hiç olmazsa bir tanecik tohumu fidana dönüştürebilmek için var gücümüzle çalışacağız.

         Bilginin yanında sevgiyi öğretemeyen öğretmen, bir milleti karanlıktan aydınlığa çıkaramaz. Öyleyse öğretmen önce sevmeyi kendisi öğrenecek… Yunus’tan, Mevlana’dan, Ferhat’tan, Şirinden hatta Mecnun’dan, Züleyha’dan…İnsan sevgisini, tabiat sevgisini, Allah sevgisini, vatan ve millet sevgisini….

         Eğer ilme ve alime, bilgiye ve öğretmene değer vermeyen bir nesil yetişiyorsa, “Ben nerede hata yaptım.” diye düşünecek olanlar yine öğretmenlerdir.

        Bakanlığımızca hayata geçirilen 2023 Eğitim Vizyonu, sabır, emek, samimiyet ve fedakârlık isteyen uzun bir süreç olan eğitim-öğretim konusundaki atılım ve şahlanış stratejimizin yol haritası olacaktır. Bu vizyonla yapılan çalışmalarla Türkiye’nin önünde yeni ufuklar açılacaktır. Gelecek Türkiye’sinin liderleri, öncüleri, uygulayıcıları bu vizyonun ortaya çıkaracağı eğitim sistemimizden yetişecektir.

 

           Dert büyük, yük ağır, yol uzun, sorumluluk can yakıcıdır. Elbirliğiyle yarınlarımızı inşa etmek üzere yolunuz ve bahtınız açık olsun. Bugünü değil, yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da biz öğretmenler başaracağız diyerek sözlerime son verirken;

          Mesleğe yeni başlayan öğretmen arkadaşlarımıza, aramıza hoş geldiniz diyor; ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum. Ayrıca emekli olan öğretmenlerimize, eğitimimize yapmış oldukları değerli katkılardan dolayı teşekkür eder, bundan sonraki yaşamlarında sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum. Saygılarımla.                       

                                                                      

                                                                                                                                                                                         Bilal GÜR

                                                                                                                                                                                  Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.