HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, Telekonferansla Toplantı Yaptı

               İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Bilal GÜR 01.04.2020 Tarihinde saat 11:00 de il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri yöneticileri, saat 14.00 da tüm okul müdürleri ile tele konferans aracılığıyla toplantı gerçekleştirdiler.  
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR, Telekonferansla Toplantı Yaptı

             İl ve ilçelerdeki tüm yöneticilerin ve merkez okul müdürlerinin katıldığı telekonferans toplantısında İl Milli Eğitim Müdürümüz sayın Bilal GÜR, Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un  81 il milli eğitim müdürü ile gerçekleştirdiği telekonferans toplantısında verdiği talimatları iletti.

 

Uzaktan eğitim konusunda bilgiler paylaşan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal GÜR "Sayın Valimizin himayelerinde başlattığımız "Bir Kitap Bir İnsan" "HEGİP" projelerine devam etmekteyiz. "Evde Kal Birlikteyiz" projemiz ile uzaktan eğitim sürecimizi tüm hızı ile gerçekleştiriyoruz. Günümüz teknolojisi artık uzaktan eğitimi hayatımızın bir parçası haline getirmiştir. Projemiz ile öğrencilerin evde çözdüğü soru sayısından okuduğu kitap sayısına kadar gün içinde yaptığı etkinlik sayısından katıldığı bilimsel faaliyet, online müze gezilerine kadar takip etmekteyiz. Sınıf öğretmenlerimiz bir hafta içerisinde tüm öğrencilerimizin faaliyetlerini planlamakta, takip etmektedirler.  Koordineli bir şekilde idareciler öğretmenlerle, öğretmenler de tüm öğrencileri ile telefon, internet, EBA, ve telekonferanslar aracılığı ile eğitim öğretim süreçlerini yürütmektedirler. Öğrencilerimizin bu süreçte dışarıya çıkmamalarını istiyoruz. Evde bulundukları sürece biz 7-24 yanlarında olacağız. İlimiz nüfusunun 4 te 1'ini biz oluşturmaktayız. Dolayısı ile biz büyük bir caimayız. Toplumsal önlemler ve eğitsel süreçleri ne kadar dikkatli yürütürsek ilimiz o kadar başarılı olacaktır. Gerek akademik anlamda gerek psikososyal anlamda tüm öğrencilerimizin yardımcısı olacağız. Bakanlığımız Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Salgın Hastalık Dönemlerinde Psikolojik Sağlamlığımızı Korumak- Aileler İçin Çocuklara Yardım Rehberi" ve "Yetişkinler İçin Bilgilendirme rehberleri doğrultusunda çalışmalarımızı yürüteceğiz." Dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Bilal GÜR ayrıca salgınla ilgili tüm yöneticilere zorunlu sebepler dışında dışarı çıkmamalarını müdürlük olarak alınan önlemlere üst düzeyde riayet etmeleri gerektiğini tüm çocuklara ve aile bireylerine ulaşarak sosyal izolasyonu sağlamalarını dile getirdi.

 

02-04-202002-04-202002-04-202002-04-2020

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.