HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Bilal GÜR 2019 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı Mesajı yayımladı. GÜR: Yüksek Öğretim Kurumları sınavında elinizden gelen gayreti göstererek başarılı olacağınıza inanıyorum, dedi.

Değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve veliler; öğrencilerimizin kariyer gelişimi açısından önemli bir basamak olan Yüksek Öğretim Kurumları sınavına saatler kaldı. Sınava saatler kalmasıyla birlikte yoğun bir tempoyla ortaöğretim kademesini tamamlayan ve daha önceki yıllarda sınava girdiği halde istediği hedefe ulaşamayan öğrencilerimizi ve velilerini bir heyecan sardı.

Kıymetli meslektaşlarım; teknolojinin hızla geliştiği bir dönemde sadece bilgiyi öğrenen değil aynı zamanda yeni bilgiler üreten bireylere ihtiyaç duymaktayız. Böyle bireyleri yetiştirmek ise eğitim sürecinin bir döneminde değil, okul öncesi eğitimden başlayarak tüm kademelerde nitelikli eğitim vermekle mümkün olmaktadır. Bilginin yenilenme hızının günlerle hatta saatlerle ifade edildiği günümüzde insan yetiştirme görevini almış olmanız omzunuza önemli ve zor bir sorumluluk yüklemektedir. Sizlerin gayret ve özverili çalışmalarıyla öğrencilerimizi okul öncesi dönemden başlayarak ortaöğretim kademesi son sınıfına kadar Yüksek Öğretime en iyi şekilde hazırladığımız düşüncesiyle öğrencilerimizi Yüksek Öğretim Kurumları sınavından sonra daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum.

Saygıdeğer velilerimiz; doğduğu andan itibaren eğitim hayatı boyunca ve zor zamanlarında öğrencilerimizin yanlarında olarak onların bugünlere gelmesine büyük katkıda bulundunuz. Artık çocuğunuz lise mezunu ve hedeflerine ulaşmak için önemli bir yol ayrımından geçiyor. Bugüne kadar verdiğiniz desteği bu yol ayrımında da vereceğinize inanıyorum. Desteğinizin devam etmesi öğrencilerimizin sınav öncesi ve esnasında kaygı düzeylerini kontrol etmelerine yardımcı olacağı gibi sınavdaki performanslarına da olumlu yansıyacaktır.

Değerli öğrencilerimiz; yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında elinizden gelen gayreti göstererek başarılı olacağınıza inanıyorum. Değerli öğrencilerimiz emeklerinizin zayi olmaması ve üzücü durumlarla karşılaşmamak için sınav kılavuzunda yer alan hususlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Sınav günü sınava gireceğiniz binanın kapısında sınav saatinden en az 1saat önce hazır bulunmanız faydanıza olacaktır. Bu vesile ile İlimizde 15 Haziran 2019 Cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi (TYT)'ne ve 16 Haziran 2019 Pazar günü sabah oturumu olan AYT' ye girecek olan öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri temennisiyle yapılacak olan sınavda başarılar dilerim.

 

                                                                                                                                                                                                                 Bilal GÜR

                                                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.