HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 1. Yarıyıl Tatili Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün 1. Yarıyıl Tatili Mesajı

Bugün itibarıyla ilimiz genelinde; okulöncesi, temel eğitim ve ortaöğretim kademelerinde, toplam 70.117 öğrencimiz,2021-2022 Eğitim- Öğretim Yılı'nın birinci dönemini tamamlayarak karnelerini almış olacaklardır. Ülkemiz ve ilimiz genelindeki çok yönlü tedbirlerle; yönetici ve öğretmen ve tüm paydaşlarımızın da katkılarıyla, eğitim ve öğretimin salgın sürecinden etkilenmeden devam ettirilmesi başarılı bir şekilde sağlanmıştır.

Sevgili Gençler, psikolojik ve fizyolojik olarak dinlenmeye, rahatlamaya, eksiklerimizi gözden geçirip tamamlamaya fırsat bulacağımız zaman aralığı olan yarıyıl tatili, eğitim-öğretim sürecinde yaptığımız yolculuğun mola durağı gibidir. Yenilenmek ve motivasyon için önemli bir fırsattır. Tatilde, tedbiri elden bırakmadan bu dinlenme dönemini en iyi şekilde değerlendirip, okullarımıza kendimizi hazır hale getirmeliyiz. Kitaplar bizim en iyi arkadaşlarımızdır. Bu dönemi çok iyi değerlendirip ailenizle birlikte bol bol kitap okumalısınız. Ailece sağlıklı kalmak için spor aktiviteleri yapabilir, kayak tesisinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Satranç oynayabilir, büyüklerinizle birlikte seçtiğiniz bir filmi evde ailece izleyebilir, film üzerine tartışmalar yapabilirsiniz. Eksik olan ders konularını tekrar ederek eksiklerinizi giderebilir, resim yaparak duygu ve düşüncelerinizi ifade edebilir, online ortamda sanal müze gezileri yaparak zamanınızı etkili ve aktif olarak değerlendirebilirsiniz.

Saygıdeğer Veliler; Sayın Valimizin riyasetinde, ilimiz genelindeki eğitim sorunları için getirdiğimiz köklü değişimler ve projelerle eğitimdeki başarı çıtamızı yükseltmek için kimi zaman evlerinizi, çocuklarınız için bir okul yaptınız. Tüm imkânlarınızı seferber ederek, bizlere her konuda destek çıktınız, sizlere şükranlarımı sunuyorum. Yarıyıl tatili sürecinde çocuklarınızın olumlu gördüğünüz yanlarını desteklemeyi ihmal etmeyiniz. Yaşanan olaylara olumlu bakmalarını, iyimser olmalarını bir rol model olarak destekleyiniz. Birlikte iş yapma alışkanlığı kazandırmak adına bazı aktivelerde sizin de bulunmanız önemlidir. Böylelikle hem rol model sürecini de pekiştirmiş olacak, hem de onların psikolojik sağlamlıklarına katkıda bulunmuş olacaksınız.

Değerli Meslektaşlarım; öncelikle okulların açıldığı tarihinden itibaren salgın şartlarına rağmen, büyük bir gayret ve özveri içerisinde çalışarak, okullarımızı güvenli mekânlar haline getiren siz yönetici ve öğretmenlerimize, gayretiniz ve fedakarlığınız için çok teşekkür ediyorum. Yüz yüze ve başarılı geçen bir eğitim-öğretim yılının ilk ara tatiline girmiş bulunmaktayız. Kısa tatil sürecinin bir taraftan bedeni yorgunluğunuzu almasına, diğer taraftan da kutlu mesleğinize daha büyük bir şevkle bağlanmanıza vesile olmasını diler, selamlarımı iletmenizi istediğim aileleriniz ile beraber mutlu, verimli ve huzurlu bir tatil geçirmenizi temenni ederim. Saygı ve sevgilerimle...

            Bilal GÜR

İl Milli Eğitim Müdürü 

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.