HAKKARİ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün '10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü' Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal GÜR'ün '10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü' Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, kurtuluş savaşını zafere ulaştıran eşsiz komutan, dünya tarihine damga vurmuş ender şahsiyetlerden biri olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete irtihâlinin 83.yılında milletçe saygı ve rahmetle anıyoruz. 10 Kasım, milletimiz için büyük önderini anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek onun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. İnsanlığın uygarlık serüveninde, milletimizin katkıları kadim bir tarihsel arka plana sahip olmakla birlikte, Birinci Dünya Savaşı'ndan harap ve bitap duruma düşmüş olarak çıkan bir coğrafyada, dünya tarihinde eşine az rastlanan bir dahi ve lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin ve milletimizin küllerinden yeniden doğuşuna önderlik etmiştir. Atatürk, sadece milli kurtuluş hareketinin lideri olmamıştır, aynı zamanda tarihin en karmaşık dönemlerinden birinde, Türkiye'nin inşasını, nice yokluklar, zorluklar ve mücadeleler içinde ilmek ilmek dokuyarak, milletin uygarlık sürecindeki rolünü yeniden hak ettiği noktaya taşıma iradesini kararlılıkla ortaya koymuştur. Hayatının en son anına kadar"" ülkesine hizmet etmiş ve uygar dünya içerisinde Türk milletinin hak ettiği yeri alması için, hiçbir mücadeleden kaçınmamıştır. 

Dünyanın en güzel coğrafyasında, çağdaş, hür ve medeni bir toplum olarak, Türkiye Cumhuriyeti'nin, ilelebet varlığı ve birliği, inanç ve ülküsü ile büyük önder Atatürk ve silah arkadaşları tarafından, Anadolu'da başlatılan kurtuluş Savaşı destanı, her vatandaşımızın övünç kaynağı ve en öncelikli rehberi olmuştur. Cumhuriyet değerlerimizi, her türlü siyasi ve toplumsal tartışmanın üzerinde tutmaya devam ederek, Atatürk'ün, zamanın dar kalıplarını aşarak, yeniliklere açık ve dinamik düşünce sistemi, bizlere milletçe birlik beraberlik barış ve güven içinde uygarlık yolunda emin adımlarla ilerleyişimizde rehberimiz olmaya devam edecektir. Hiç şüphemiz yok ki, gelecek nesillerimizin de aynı şuur ve heyecan içinde bayrağı devralacaklarını, aziz milletimize ve cumhuriyetimize hizmet edeceklerine olan inancımız tamdır. 

İnanıyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti, geleceğin yüksek medeniyet ufkunda güneş gibi doğacaktır. Milletimizin istiklali ve istikbali uğruna yaptıkları için ona minnettarız. Milletimizin büyük fedakarlıklarla kazandığı İstiklal Savaşı'nın ardından kurduğu Türkiye Cumhuriyeti, medeniyet yarışının tüm hızıyla devam ettiği günümüz dünyasında, onun gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefi doğrultusunda, kendisinden emin adımlarla ilerleyerek, bugün sözü dinlenen, yüksek itibara sahip ülke konumuna ulaşmıştır. 1923'te kurulan devletimiz, milli mücadele ruhu içerisinde, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hızla yürümektedir. Bundan sonra, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023 için, belirlenen hedeflere ulaşma azmi ile Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyetini yerine getirme yolunda bir adım daha atmış olacağız. Bu duygu ve düşüncelerle, 83 yıl önce ebediyete uğurladığımız Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun.

                    Bilal Gür

         İl Milli Eğitim Müdürü

Bulak Mah. Derviş Yalım Cad. No 2 İç Kapı No 5 MERKEZ / HAKKARİ - Santral 0 438 280 30 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.